Меню
 
Головна arrow Новини
Відповіді на п'ять запитань про поліо

Ризик захворіти на поліомієліт в Україні залишається одним із найбільших у світі. Хвороба є надзвичайно заразною, а її джерелом може бути навіть іграшка, яку облизала інфікована дитина.

Ризик поширення хвороби серед великого скупчення народу, особливо там, де багато дітей, значно зростає і саме для дітей, переважно до шести років, поліо дуже небезпечний.

МОЗ зібрав відповіді на 5 поширених запитань про поліо.

Питання 1: Як поширюється поліо?

Поліовірус поширюється непомітно та швидко, адже у більшості інфікованих відсутні явні симптоми. Поліо передається під час контакту з калом або слиною інфікованої людини — як правило, через брудні руки до рота. Побутові предмети та іграшки, що контактували з калом або слиною інфікованої людини, можуть стати «транспортом» для вірусу.

Питання 2: Чому поліомієліт небезпечний?

Поліомієліт загрожує всім невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям та дорослим невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин.

Питання 3: Яка ситуація з поліомієлітом в Україні?

Наприкінці минулого року на заході країни зафіксували спалахи поліомієліту, які призвели до паралічу у двох дітей. ВООЗ включили Україну до «червоного списку» країн із найвищим ризиком спалахів цієї хвороби, поряд з Угандою, Еритреєю, Сирією та Іраком.

Питання 4: Як захистити дитину?

Від поліомієліту не існує ліків. Єдиний можливий спосіб захистити дитину від поліо — це вакцинувати за графіком щеплень!

Якщо з будь-яких причин ви пропустили щеплення, вакцинацію важливо зробити якомога швидше.

Питання 5: А можна щепити дитину, якщо є супутні захворювання?

Діти з хронічними захворюваннями більш уразливі до інфекцій, перебіг хвороби в них зазвичай важчий, а ускладнення серйозніші. Тому вакцинувати таких дітей потрібно в першу чергу.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc