Меню
 
Головна arrow Новини
Лікар-онкогінеколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології розповів як не пропустити розвиток раку шийки матки

Дуже сумні реалії щодо захворювання на рак шийки матки в Україні спричинені здебільшого тим, що жінки... банально ігнорують профілактичні огляди у гінеколога.

Про те, як жінкам не пропустити розвиток раку шийки матки та що для цього можна зробити безоплатно, розповів лікар-онкогінеколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Зуб.

За словами лікаря, найбільша проблема у даному контексті – високий рівень занедбаності. Річ у тім, що зазначений вид раку на ранніх стадіях успішно проліковується і жінка може далі жити повноцінним життям. Натомість, майже у кожної другої пацієнтки, якій встановлюють діагноз – занедбана стадія. Минулоріч рак шийки матки вперше діагностували у 87 жінок з Чернігівщини, із них у 48 – на пізніх стадіях (31 – на третій, 17 – на четвертій).

«Українські жінки, на жаль, не завжди йдуть до лікарів, поки їх нічого не турбує, тобто на профілактичні огляди, які є обов’язковими, – говорить Олександр Зуб. – Раку шийки матки зазвичай передують передракові стани – дисплазії. Дисплазія – це ще не рак. Але, якщо її не діагностувати та не лікувати вчасно, вона може у нього перерости. Термін виникнення раку від передракового стану становить 5-8 років. Тож, і жінка, і лікар мають достатньо часу, щоб виявити та здолати хворобу, поки вона не є онкологічною».

Діагностувати рак шийки матки своєчасно можна завдяки ПАП-тесту (цитологічне дослідження). Він дозволяє виявити хворобу на так званій нульовій стадії, а також клітини зі змінами, що підвищують ризик розвитку раку. Обов’язок кожної жінки – щорічний огляд у гінеколога і ПАП-тест з 21-річного віку щонайменше раз на три роки!

ПАП-тест можна безоплатно зробити у гінеколога в закладах охорони здоров’я, які законтрактовані Національною службою здоров’я України. А до гінеколога кожна жінка має можливість звертатися навіть без направлення.

«Треба знати і про те, що загрозу розвитку раку шийки матки можна знизити до мінімуму, адже більшість випадків цього захворювання спричинені вірусом папіломи людини. Вакцинація від ВПЛ до початку статевого життя на понад 90% знижує ймовірність розвитку злоякісних новоутворень. Більше 100 країн світу вже внесли вакцинацію від ВПЛ у національні календарі щеплень. В Україні вона поки входить до списку рекомендованих, тож здійснюється коштом пацієнтів», – наголошує лікар.

Тож вакцинація від ВПЛ, профілактичні огляди та ПАП-тест – прості і доступні кожному дії, які вбережуть від раку шийки матки. Обов’язково проконсультуйтеся щодо цього зі своїм сімейним лікарем чи гінекологом.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc