Меню
 
Головна arrow Новини
МОЗ нагадує: постраждалі від війни українці можуть отримати лікування за кордоном

Вже понад два роки повномасштабної війни Міністерство охорони здоров’я України разом із Єврокомісією, ВООЗ та іншими партнерами організовують евакуаційні рейси для постраждалих українців на лікування та реабілітацію за кордон.

Загалом завдяки співпраці вже евакуйовано понад 5000 українців, серед яких є пацієнти з мінно-вибуховими травмами, ті, хто потребує протезування, та пацієнти з онко. Також серед евакуйованих є близько 700 дітей з травмами та онкологічними захворюваннями.

На сьогодні вже понад 30 країн прийняли українців на лікування, зокрема Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди та інші.

Серед країн, які прийняли найбільше громадян України на лікування:

- Німеччина – 1230 осіб,

- Польща – 426 осіб,

- Норвегія – 373 особи.

Скеровує пацієнтів на лікування за кордон на основі встановлених критеріїв лікуючий чи сімейний лікар. Аби підтвердити відповідність критеріям, потрібно запитати у лікаря заповнену форму № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого».

Далі за алгоритмом евакуації МОЗ України верифікує дані та через систему екстреного реагування Єврокомісії оперативно інформує країни ЄС та Європейської економічної зони про потребу в евакуації громадян України. Партнери приймають запит МОЗ та надають пропозиції щодо евакуації громадян. Ознайомитися з критеріями направлення українців на лікування за кордон можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0414-22#Text.

- Звертаємо вашу увагу, що зараз діють кілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон:

- через обласний департамент охорони здоров’я;

- шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;

- для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України.

Більш детально ознайомитися з особливостями надання медичної допомоги постраждалим громадянам України за посиланням https://moz.gov.ua/uk/chiim-koshtom-zdijsnjuetsja-likuvannja-pacientiv-u-ramkah-programi-medichnoi-evakuacii.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc