Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівський медичний центр сучасної онкології готується отримати нове обладнання

Найближчим часом МОЗ поставить до закладу лінійний прискорювач; апарат для проведення магнітно-резонансної томографії; цифровий мамограф експертного класу. Тож днями Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький спільно з народним депутатом України Валерієм Зубом та начальником ОВА В’ячеславом Чаусом відвідали Центр, аби переконатися в технічній готовності прийняти таке вартісне обладнання.

Чернігівський медичний центр сучасної онкології – єдиний надкластерний заклад області, який надає спеціалізоване лікування хворим на рак. Послугами центру користуються й мешканці інших областей, обираючи його серед інших. Як повідомив в.о генерального директора Центру Олександр Заїка, за рік тут проходять лікування понад 12 тисяч пацієнтів (амбулаторно близько 100 тисяч), проводиться більше 7 тисяч оперативних втручань.

Найбільша цінність – кваліфікований персонал. Центр має сучасне обладнання. Серед іншого – мамограф експертного рівня із технологією томосинтезу. Це дає можливість зробити найбільш глибшу діагностику з усіх можливих за одне обстеження.

«Матеріально-технічну базу заклад посилює, використовуючи різні джерела: бюджетні та власні кошти, участь у міжнародних програмах підтримки. Працювати ще є над чим. Зокрема, враховуючи наслідки воєнних дій. Заклад був пошкоджений, але завдяки коштам, які буди зібрані через фандрейзингову платформу Президента United24, будівлі повністю відновлено», – зауважив начальник ОВА.

Мова йшла і про можливі варіанти зміни підходів до організації харчування пацієнтів, а також поліпшення умов ведення господарської діяльності закладу в частині комунальних платежів та енергонезалежності.

«Націлені далі спільно працювати над питанням модернізації операційного блоку онкологічного центру та будівництва блоку чистих приміщень, які необхідні для трансплантації кісткового мозку», – акцентував Віктор Ляшко.

Також міністр повідомив, що МОЗ підготувало Національну стратегію контролю злоякісних новоутворень на період до 2030 року, яку незабаром подадуть на розгляд Кабміну.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc