Меню
 
Головна arrow Новини
Черговий крок до впровадження самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні: законопроєкт прийнято у першому читанні

На черговому засіданні Верховної Ради України народні депутати прийняли в першому читанні проєкт Закону «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні» від 25.12.2023 № 10372, який дозволить закріпити на законодавчому рівні статус самоврядних організацій та створити правові підстави для делегування працівникам сфери охорони здоров’я, об’єднаним у самоврядні організації, окремих функцій, які на сьогодні здійснюються органами державної влади. Це урядовий законопроєкт, ініційований МОЗ.

«Вдячний кожному народному депутату, хто підтримав цю надзвичайно важливу та прогресивну ініціативу уряду. Законопроєкт дасть нарешті можливість медичним працівникам реально впливати на питання, пов’язані з їх професійною діяльністю. Їх мають вирішувати не чиновники. Це шанс остаточно порвати з цією радянською традицією і наблизити права і свободи українських медиків до європейських. Час змін настав, і ми їх впроваджуємо, — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. — Такий підхід має переваги і для пацієнта, адже таким чином він отримує спосіб захисту своїх прав та можливість обирати лікаря, маючи доступ до інформації про його професійну траєкторію та поточний статус, а відповідно — отримувати сучасну, якісну, безпечну та доступну медичну допомогу».

Прийняття законопроєкту створить можливості для розвитку, правового і соціального захисту професійної спільноти та надасть її представникам реальні важелі впливу на формування політики, управління сферою охорони здоров’я та вектори її розвитку.

Законопроєкт передбачає формування п’яти організацій професійного самоврядування — палат, а саме: палата лікарів сімейної медицини, палата лікарів-спеціалістів, палата стоматологів, палата сестер медичних/братів медичних, палата фармацевтів.

Важливо, що створення самоврядування є тривалим процесом. Спершу будуть долучені професійні групи, що найбільш до цього готові, — стоматологи та фармацевти. Всі інші фахівці будуть долучені лише після утворення та пілотування перших двох палат.

Модель медичного самоврядування в Україні була розроблена з урахуванням міжнародного досвіду, зокрема країн Європейського Союзу: Польщі, Бельгії, Німеччини, Чехії.

Впровадження моделі самоврядування у сфері охорони здоров’я є важливою складовою ефективної та стійкої системи охорони здоров’я України, спрямованої на створення умов для належної медичної практики та захисту прав пацієнтів на безпечну і високоякісну медичну допомогу.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc