Меню
 
Головна arrow Новини
Кількість осіб, що відмовляються від вакцинації в Україні, суттєво зменшилася.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Ми чітко бачимо це за підсумками минулого року, коли нам вдалося не допустити суттєвих спалахів кору – зазначив Ігор Кузін. – Ми проводили додаткові заходи з імунізації, і, на щастя, кількість тих, хто не довіряє вакцині або не хоче вакцинуватися, об’єктивно зменшилося».

Також головний санітарний лікар звернув увагу на те, що зменшення кількості відмовників від щеплень може бути пов’язане зі зниженням активності антивакцинаторів після повномасштабного вторгнення.

«Чудово пам’ятаю, як кiлька рокiв тому американський інститут провів якісне наукове дослідження, яке доводило, що основні антивакцинальні настрої поширюються через церкву московського патріархату, а також стимулюються чат-ботами, які, по суті, сіють неадекватну, недоказову інформацію серед спільнот та серед медичного персоналу», – сказав Кузін.

Довідково: У межах кампанії з «наздоганяючої» вакцинації проти кору, епідемічного паротиту і краснухи станом на 28 жовтня 2023 року серед дітей в Україні зроблено 153 493 щеплень. Зокрема, першу дозу отримали 68 488 дітей віком від 2 до 17 років, другу дозу отримали 85 005 дітей від 7 до 17 років.

Вакцинальна кампанія була спрямована на запобігання ймовірного спалаху кору в Україні, який має циклічний характер і повторюється раз на 4-5 років. Востаннє спалах кору був зафіксований у країні у 2017-2019 роках, тоді захворіло близько 115 000 людей, 41 з яких померла. Його причиною стало низьке охоплення щепленнями у громадян. Завдяки кампанії з «наздоганяючої» вакцинації масштабному спалаху кору в Україні вдалося запобігти.

Джерело: Національний портал з імунізації.

Повністю ефір з Ігорем Кузіним можна подивитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=dZGExaSBAgs&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fvaccine.org.ua%2F&source_ve_path=OTY3MTQ&feature=emb_imp_woyt

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc