Меню
 
Головна arrow Новини
Як мешканцям Чернігівщини, в тому числі і внутрішньо переміщеним особам, отримати спеціалізовану психіатричну допомогу під час війни

Через військові дії та агресію російської федерації багато українців змушені були змінити місце проживання. Якщо ви або ваші близькі потребують психіатричної допомоги, її можна отримати за місцем фактичного перебування.

Спеціалізована психіатрична допомога, як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах, є безоплатною в медичних закладах, які заключили відповідні пакети за Програмою медичних гарантій з НСЗУ.

Для її отримання треба звернутися до психіатра, який призначить необхідне лікування або – за потреби – направить до закладу, що надає стаціонарну психіатричну допомогу. Направлення також може виписати сімейний або лікуючий лікар.

Проте, зважаючи на військовий стан, пацієнт може розрахувати на необхідну стаціонарну психіатричну допомогу, навіть не маючи направлення.

Якщо людина вже отримувала стаціонарну психіатричну допомогу, але змінила місце проживання, – можна продовжити лікуватися в медзакладі іншого регіону. Направлення для цього не потрібно.

Медичний заклад, що має пакет «Стаціонарна психіатрична допомога», безкоштовно проведе діагностику, лікування та забезпечення ліками з Національного переліку лікарських засобів. Окремо у закладі пацієнта забезпечують ліками, які закуповуються централізовано за програмами МОЗ.

Якщо у пацієнта або пацієнтки немає гострого перебігу хвороби, можна отримувати психіатричну допомогу, що передбачена пакетом «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами».

Безоплатними для пацієнта у такому випадку будуть наступні медичні послуги:

- психіатричний огляд та допомога;

- індивідуальний план лікування і реабілітації – із залученням самого пацієнта або його законного представника;

- проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміців;

- контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.

Родичі або законні представники особи з розладами психіки та поведінки можуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.

Мобільна команда також визначає потребу у фармакотерапії, призначає медикаментозне лікування, за потреби, направляє на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.

Загалом по Чернігівській області спеціалізована психіатрична допомога надається за наступними напрямами:

- «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» – 3 медичні заклади: Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня, Корюківська центральна районна лікарня та Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького;

- «Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії» – 6 медичних закладів: Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня, Бахмацька міська лікарня, Козелецька лікарня інтенсивного лікування, Корюківська центральна районна лікарня, Менська міська лікарня та Талалаївська центральна лікарня;

- «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами» – 3 медичні заклади: Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня, Корюківська центральна районна лікарня та Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького;

- «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» – 41 медичний заклад.

Дізнатися, де є найближчий медзаклад, який надає стаціонарну психіатричну допомогу, або, де працює мобільна мультидисциплінарна команда, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77. Всі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безоплатні.

Також повний перелік медичних закладів, що надають спеціалізовану психіатричну допомогу можна знайти за посиланням: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc