Меню
 
Головна arrow Новини
Презентовано посібник з безбар’єрності в реабілітаційних відділеннях медзакладів

Як облаштувати реабілітаційні відділення так, щоб вони були комфортними для відвідувачів? Можливі підходи та рішення зібрано в посібнику «Безбар’єрність у реабілітаційних відділеннях», презентованому днями у Києві.

Посібник створено спільно з Міністерством охорони здоров’я України в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської. За фінансової та технічної підтримки Світового банку, Посольства Швейцарії та партнерів з розвитку.

«Потреба в реабілітаційних послугах в Україні значно зросла після початку повномасштабного вторгнення росії. Водночас важливо не лише розвивати інфраструктуру, реконструювати будівлі, а й забезпечити доступність для всіх людей, які потребують таких послуг. Це дозволить їм комфортно та гідно пройти реабілітацію і полегшить процес одужання», — говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

«Тут зібрані сучасні практики, підходи, рішення, щоби створювати простори лікарень привітними для всіх: людей, що допомагають відновлюватися: лікарів, терапевтів; для пацієнтів, для яких цей простір створюється; і відвідувачів: тих, хто приходить підтримати своїх рідних на шляху до відновлення», — поділилась на презентації Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента з питань безбар’єрності.

«Безбар’єрність не закінчується на пандусах і пониженнях. Це про те, як зробити заклади реабілітації комфортними для пацієнтів і лікарів, місцем заспокоєння, розвантаження, безпеки, місцем відновлення: як соціально-психологічного, так і навичок людини, яка прагне повернутися до активного життя, а не лежати в палаті в очікуванні обслуговування», — пояснює Вікторія Тітова, керівниця проєкту, СЕО Big City Lab.

Посібник допоможе керівникам та фахівцям закладів охорони здоров’я провести аудит реабілітаційних відділень та визначитися, що та як можна покращити, щоб пацієнти відчували себе комфортно та спокійно.

У виданні зібрані нормативи та рішення, як облаштувати безбар’єрні простори з урахуванням потреб людей з порушенням мови, слуху, комунікації, зору, руху, родин із дітьми, осіб похилого віку тощо. Прочитати посібник можна за посиланням Відкрити
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc