Меню
 
Головна arrow Новини
Лікарі Чернігівщини взяли участь в Національній конференції з питань впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів «Турбота з народження вдома»

Завдяки Міністерству охорони здоров’я України у співпраці з ЮНІСЕФ 11-12 квітня у Києві пройшла «Національна конференція з впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів», участь в якій взяли понад 500 учасників: представники МОЗ, керівники закладів охорони здоров’я, лікарі та медсестри з 12 областей України.

Протягом двох днів заходу, учасники слухали про найкращі практики з європейського регіону та передових центрів України, обговорювали важливі питання організації та впровадження зазначеної моделі, поглиблювали свої знання з питань імунізації, грудного вигодовування, харчування, санітарії, гігієни, позитивного батьківства та виявлення ризиків розвитку.

Універсально-прогресивна модель домашніх візитів (UPHV) – це стратегія, яка підтримує право кожної дитини на всебічний розвиток та добробут. Заснована на останніх дослідженнях в області неврології та дитячого розвитку, стратегія визнає життєво-важливе значення надання ефективної допомоги дітям з моменту зачаття до досягнення ними трирічного віку, забезпечуючи оптимальний ріст протягом перших 1000 днів. Дана модель спеціально націлена на охоплення найбільш вразливих сімей і відповідає глобальній програмі «Дбайливий догляд за розвитком дітей в ранньому віці», розробленої Всесвітньою організацією охорони здоров’я, ЮНІСЕФ і Світовим банком у 2018 році.

«Основними цілями універсально-прогресивної моделі домашніх візитів є забезпечення того, щоб кожна дитина мала доступ до якісних послуг у галузі охорони здоров’я, харчування та розвитку шляхом покращення раннього виявлення та підтримки дітей, які мають проблеми зі здоров’ям або інвалідність, або ризикують мати труднощі у розвитку, жорстоке поводження, нехтування та залишення без нагляду, – говорить один із учасників конференції, генеральний директор Бобровицького центру первинної медико-санітарної допомоги Андрій Ткаченко. – Також дана модель покликана сприяти тому, щоб кожна дитина зростала, отримуючи дбайливий і чуйний догляд в безпечних і стимуляційний домашніх умовах, у міру того як батьки набувають знання і застосовують кращі практики по догляду за новонародженими».

Таким чином, у рамках універсально-прогресивної моделі домашніх візитів, навчені медсестри під керівництвом педіатрів та сімейних лікарів надаватимуть пакет послуг, що сприятиме розвитку дитини та зміцнюватиме здібності і впевненість опікунів, батьків та сімей у забезпеченні позитивного виховання, а також підтримуватимуть добробут і психічне здоров’я опікунів.

«Створюючи міцні стосунки та надаючи індивідуальну допомогу, дана модель спрямована на покращення функціонування сім’ї, зменшення факторів ризику та сприяння позитивним результатам для здоров’я і розвитку дітей у ранньому віці», – підсумовує Андрій Ткаченко.







Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc