Меню
 
Головна arrow Новини
Сімейна лікарка Чернігівської амбулаторії розповіла про важливість допомоги пацієнтам з ментальними розладами

Навчання за програмою Mental Health Gap Action Programme (mhGAP) – це курс діагностики та лікування розладів ментального здоров’я первинною ланкою: сімейними лікарями, терапевтами, педіатрами, медичними сестрами тощо. Він вчить, як допомогти пацієнтам із тривогою, проблемами сну, харчування, з труднощами концентрації уваги тощо.

Сімейна лікарка Чернігівського районного центру ПМСД Наталія Косовець вже 18 років лікує пацієнтів, користуючись правилом: головне у роботі – довірливі комунікації. Тож коли з’явилася можливість вдосконалити навички спілкування та завдяки курсу mhGAP дізнатися більше про те, як допомагати людям із ментальними розладами – пані Наталія жодної секунди не вагалася. І тепер не тільки лікує 1900 своїх декларантів на новому рівні, а й консультує колег із центру.

Навчання за програмою Mental Health Gap Action Programme (mhGAP) Наталія Косовець пройшла понад рік тому. Це курс діагностики та лікування розладів ментального здоров’я первинною ланкою: сімейними лікарями, терапевтами, педіатрами, медичними сестрами тощо. Він вчить, як допомогти пацієнтам із тривогою, проблемами сну, харчування, з труднощами концентрації уваги, а це саме ті скарги, які лікарка чула з кожним днем все частіше.

«Я вважаю, що кожен сімейний лікар має володіти такими знаннями. Тепер ми можемо допомогти пацієнту визначити причину, яка стала тригером розвитку проблеми. І за допомогою психологічних практик і медикаментозної терапії допомогти позбутися цієї патології, а при потребі скерувати його до вузького спеціаліста. Так, не кожен може одразу відкритися і довіритися лікарю, але люди бачать, що нові методи працюють, що ментальна допомога стає доступнішою – і теж йдуть на зустріч», – розповідає фахівчиня.

Наталія Косовець настільки захопилася навчанням, що взяла участь у ще одному тренінгу – «Самодопомога Плюс» у рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я». Тепер її завдання як фасилітатора – допомагати іншим працювати більш ефективно.

«Тренінг складався із 5 групових зустрічей та був присвячений самодопомозі у боротьбі зі стресом. Ці знання можна використовувати у роботі з дорослими, які зазнають стресу та впливу психотравмуючих факторів. Я отримала сертифікат фасилітатора і тепер надаю консультативну допомогу з питань ментального здоров’я своїм колегам», – розповіла лікарка.

Нагадуємо, що прості техніки самодопомоги та підтримки близьких можна також знайти на сайті https://www.howareu.com/ і на сторінках у соцмережах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативою Олени Зеленської.

Джерело: Національна служба здоров’я України.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc