Меню
 
Головна arrow Новини
Правила поведінки, які рятують життя водіям, пасажирам і пішоходам

Основні фактори ризику на дорогах: нехтування паском безпеки, керування авто у стані сп’яніння, перевищення швидкості, відсутність шоломів серед мотоциклістів та велосипедистів, відсутність дитячих автокрісел, якщо ви їдете з дитиною, відволікання за кермом на гаджети.

Тож ЦГЗ МОЗ України нагадає основні правила поведінки, які рятують життя водіям, пасажирам та пішоходам:

- Пристібайтеся ременем безпеки. ВООЗ зазначає, що використання ременів безпеки знижує ризик смерті водія та пасажирів на передньому сидінні на 45-50%, ризик травм – на 20-45%. Пристібнутий ремінь безпеки пасажирів на задніх сидіннях знижує ризик серйозних та смертельних травм на 25%.

- Не перевищуйте швидкість. Це не лише убезпечить пересування пішоходів, а й мінімізує ризики для водія та пасажирів авто. Як заявляли у Всесвітній організації охорони здоров’я, якщо автомобіль рухається зі швидкістю менш як 50 км/год, ризик загибелі пішоходів складає 20%, а при 80 км/год – майже 60%.

- Не користуйтеся мобільним телефоном за кермом. Відволікання на гаджети може коштувати життя як водієві, так і пасажирам та пішоходам. А ви знали, що водіїв, які відволікаються на мобільний під час кермування, називають «смомбі» – від поєднання слів «смартфон» та «зомбі».

- Не сідайте за кермо напідпитку. Одна із серйозних причин ДТП в Україні є керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Пам’ятайте правило: «Випив — за кермо не сідай!».

- Використовуйте автокрісло – убезпечте дитину в авто. Так ви знизите ймовірність смерті внаслідок аварії на 90% для дітей грудного віку й на 54-80% для дітей раннього віку.

- Дотримуйтесь правил дорожнього руху – будьте відповідальним водієм та пішоходом. Пам’ятайте, що «зекономлені» кілька секунд або хвилин під час чекання на зелене світло або пошуку пішохідного переходу можуть дорого коштувати.

- «Перевзуйтесь» у зимові шини. Робіть це вчасно, не відкладайте «на потім», адже від цього залежить як ваше життя, так і життя оточення.

Використання світловідбивних елементів робить людей помітними для водіїв у темряві або в умовах обмеженої видимості.

Пам’ятайте, що безпека на дорогах – це відповідальність кожного з нас!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc