Меню
 
Головна arrow Новини
Чи правда, що для кращого імунітету треба перехворіти на якомога більше хвороб у дитинстві?

У романі Джеймса Баррі «Пітер Пен» містер і місіс Дарлінг після народження першої доньки Венді довго радилися, чи можуть вони залишити дитину. Крім видатків на їжу та одяг, великою статтею домашнього бюджету є плата за лікування поширених дитячих хвороб: «До того ж пам'ятай, у дітей буває свинка, – застеріг він її майже погрозливим тоном і знову взявся за своє: – Свинка – один фунт, про це я вже згадував, але, боюся, вона може потягнути і на тридцять шилінгів, кір – це один і п'ять, краснуха – пів гінеї, разом буде два-п'ятнадцять і шість, плюс коклюш, нехай п'ятнадцять шилінгів…».

На дворі самісенький початок 20 століття, вакцин від епідемічного паротиту (свинки), кору, краснухи та кашлюка ще не винайшли. Тож у Венді немає жодного вибору, найімовірніше вона перехворіє на всі ці хвороби і виживе, або ні.

Але ми живемо у 21 столітті. Чи потрібно нам зараз перехворіти на всі можливі інфекційні захворювання в дитинстві, щоб сформувати «міцний імунітет»?

Нашій імунній системі, дійсно, треба контактувати з бактеріями та вірусами, адже ми не створені для життя у стерильному середовищі, і таким чином вона вчиться і тренується захищати нас у подальшому житті.

Але деякі віруси та бактерії небезпечніші за інших. Вони можуть спричинити важку хворобу та серйозні ускладнення, а іноді можуть і вбити людину. Згадайте, як ви переживаєте, коли в немовляти гарячка 37,5 чи кольки, або закладений ніс!.. А уявіть місяці кашлю вдень і надто – вночі – через кашлюк чи висока гарячка при кору.

Це в художній літературі волею автора герої не помирають від кору чи кашлюка, а живуть довго і щасливо. У житті буває інакше: інфекційні хвороби в ранньому дитинстві можуть завершитися госпіталізацією, ураженням мозку (енцефаліт), пневмонією чи ураженням суглобів (артрит), призвести до довічного паралічу (як при поліомієліті), сепсису, підключенням до апарату штучного дихання, інтенсивній терапії , інвалідизацією на все життя і навіть смертю дитини. І такий розвиток хвороби можливий і в наш час попри досягнення медицини.

Саме проти деяких небезпечних та раніше обов’язкових інфекцій і створили вакцини, щоб нам не обов’язково було зустрічатися і знайомитися з ними в «природний» спосіб. У подружжя Дарлінгів не було вибору, але такий вибір є у вас.

МОЗ України закликає вас не ризикувати здоров’ям своїх дітей і своєчасно сформувати їм міцний імунітет, надати їм захист від небезпечних інфекцій у якнайкращий спосіб – шляхом вакцинації. Це безпечно для здоров’я дитини і людей навколо, зручно для вас та безоплатно.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc