Меню
 
Головна arrow Новини
«Вакцинуй важливого себе!»: ЦГЗ, ВООЗ та ЦКПХ запустили інформаційну кампанію для населення

Мета інформаційної кампанії – нагадати населенню, що в епідсезон гострих респіраторних захворювань необхідно зробити щеплення від COVID-19. Першочергова ціль достукатись до людей літнього віку, які живуть у сільській місцевості, адже саме вони у групі ризику і при цьому часто відкладають піклування про себе і своє здоров’я.

Восени імунітет послаблюється, тому люди починають хворіти більше. В цей період важливо довіряти перевіреним джерелам, а не продуктам з написом «зміцнення імунітету», які нібито захистять організм від інфекцій та хвороб.

Наступна важлива ціль – нагадати та проінформувати громади, що за потреби до віддалених населених пунктів можуть приїхати мобільні бригади та зробити первинний медичний огляд й провакцинувати від COVID-19, правця, дифтерії та інших хвороб, що внесені до Національного календаря профілактичних щеплень.

Інформаційна кампанія включає розміщення зовнішньої реклами з закликами вакцинуватися, радіоролик з корисними порадами, серію дописів для соцмереж, залучення громад через популярні месенджери та групи. Провакциновані пацієнти отримають від мобільних бригад брошури та листівки з корисною інформацією про здоров’я та екоторбинки.

«У зв'язку з епідсезоном в Україні ми спостерігаємо збільшення кількості хворих на COVID-19. Це є прогнозованим під час осінньо-зимового періоду. Єдиним методом профілактики захворювання є вакцинація, яка здатна вберегти від тяжких ускладнень. Наразі в Україні достатньо вакцини проти COVID-19. Особливо важливо робити щеплення особам з групи ризику. Це – люди старші 60 років; особи з хронічними захворюваннями; ті, хто мав контакт з хворим на COVID-19 та медичні працівники», – зазначив Андрій Пашинний, завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров’я.

Кожна область країни забезпечена блакитним автобусом, який отримали Обласні центри контролю та профілактики хвороб від бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я України. Інформаційна кампанія з підтримки мобільних бригад пройде в 6 областях країни: Одеській, Черкаській, Київській, Рівненській, Тернопільській та Львівській.

«Ми обрали гаслом кампанії «Вакцинуй важливого себе», щоб підкреслити цінність кожного життя і необхідність піклуватися про своє здоров'я у будь-якому віці. Такий підхід відповідає прагненню забезпечити доступність медичних послуг протягом усього життя, як зазначено у Порядку денному з імунізації до 2030 року у світі та в Україні, а також нашому баченню європейського майбутнього країни», – зазначив доктор Ярно Хабіхт, голова ВООЗ в Україні.

Довідково

Особливо небезпечно хворіти на COVID-19 людям з груп ризику: старші 60 років, дорослі та діти з хронічними захворюваннями тощо.

Схема вакцинації: первинний курс складає дві дози вакцини або 1 доза вакцини Johnson. Далі два бустерних щеплення: мінімальний інтервал введення першої бустерної дози становить щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей. Вакцини проти COVID-19 безоплатні.

Щеплення від захворювань дифтерія та правець потрібно робити кожні десять років усім. Звертаємо увагу, що інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду чи землі в рану або поріз, внаслідок укусів тварин, травмуванням цвяхом та іншими гострими предметами, уламками деревини. Часто таке трапляється коли працюєте на городі та в саду.

Держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень, тому їх можна отримати безоплатно.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки USAID та Європейського Союзу.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc