Меню
 
Головна arrow Новини
В обласних лікарнях Чернігівщини з’явились нові комп’ютерні томографи та система газової хроматографії

Два комп’ютерні томографи з додатковим програмним забезпеченням для Чернігівської обласної лікарні та Чернігівської обласної дитячої лікарні, а також систему газової хроматографії Agilent 8890 для обласної психоневрологічної лікарні придбала японська неурядова організація Peace Winds Japan.

Газова хроматографія – фізико-хімічний метод розподілу речовин, заснований на розподілі компонентів аналізованої суміші між двома незмішуваними та рухомими відносно одна одної фазами, де в якості рухомої фази виступає газ (газ-носій), а в якості нерухомої фази – твердий сорбент або рідина, нанесена на інертний твердий носій або внутрішні стінки колони. В медичній сфері метод газової хроматографії використовується для визначення якості та рівня очищення різних лікарських препаратів, кількості біологічних маркерів у фізіологічних рідинах, рівня метаболізму деяких біологічно активних речовин у організмі, концентрації токсинів у тканинах людини. Газова хроматографія активно використовується для виявлення барбітуратів, антидепресантів, алкоголю та наркотичних речовин в біологічних рідинах людини.

«Модель 8890 – флагман серед газових хроматографів Agilent і є приладом нового покоління, оснащеним декількома інноваційними системами, що підвищують надійність обладнання і за рахунок цього дозволяють до мінімуму скоротити час простою інструментального парку лабораторії. Цей хроматограф уловлює і компенсує коливання атмосферного тиску, що гарантує точність хроматографічного аналізу, – говорить генеральний директор Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні Володимир Ященко. – Апарат має МАС-спектрометричний детектор, що забезпечує високоточне виявлення алкоголю в крові та наркотичних речовин в сечі».

Наразі фахівці Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні проходять тренінги та навчання з експлуатації зазначеного обладнання, оскільки система газової хроматографії вкрай складна.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc