Меню
 
Головна arrow Новини
Сьогодні в пріоритеті – розвиток якісної реабілітаційної допомоги

Як розвиваються реабілітаційні послуги в регіоні та де їх можна отримати – розповів під час брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління охорони здоров’я обласної військової адміністрації Андрій Лінник.

Повномасштабна війна суттєво збільшила кількість людей, які потребують реабілітації.

Безкоштовно їх отримати можна у дев’яти закладах охорони здоров’я області, які вже підписали контракт із Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Це – обласна лікарня, обласна дитяча лікарня, Чернігівські міські лікарні № 2, 3 і 4, Чернігівська ЦРЛ, Ніжинська центральна міська лікарня, Ічнянська та Менська міські лікарні.

«До речі, у Міністерстві охорони здоров’я України опрацьовується проєкт, згідно якого реабілітаційні послуги будуть надаватися в усіх кластерних та надкластерних лікарнях країни», – розповів Андрій Лінник.

Доказову та ефективну реабілітацію надають мультидисциплінарні реабілітаційні команди регіону, до складу яких входять спеціалісти фізичної та реабілітаційної медицини, а це 60 лікарів та більше 100 медичних працівників середньої ланки.

«Обласний ліжковий фонд на сьогодні складає 240 реабілітаційних місць, а стаціонарну допомогу отримують 189 пацієнтів», – зазначив начальник Управління охорони здоров’я ОВА.

За його словами, стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом має тривати мінімум 14 днів. Від обсягу послуг розробляється індивідуальний план реабілітації. На амбулаторному рівні відбувається довготривала реабілітація.

Витрати на лікування покриває НСЗУ. Якщо це амбулаторний пакет, то за одного пацієнта сплачується близько 11 тисяч гривень, якщо стаціонарний за одним напрямком – близько 20 тисяч, за декількома одночасно – 33 тисячі гривень.

Говорив Андрій Лінник і про Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», ініційовану першою леді України Оленою Зеленською.

«Наразі це питання вкрай актуальне, особливо через виклики війни. В області із 34 центрів надання первинної медико санітарної допомоги, 27 уклали договір з НСЗУ за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Стаціонарна психіатрична допомога надається в двох закладах регіону: обласній психоневрологічній лікарні та Ніжинській центральній міській лікарні.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc