Меню
 
Головна arrow Новини
Медична спільнота Чернігівщини обговорила стан надання допомоги пацієнтам з гострим мозковим інсультом в регіоні.

17 жовтня на базі Чернігівської обласної лікарні відбулася конференція на тему: «Лікування гострого мозкового інсульту», в якій прийняли участь завідувачі неврологічних відділень Чернігівської обласної лікарні, Чернігівських міських лікарень, Прилуцької міської лікарні, Ніжинської міської лікарні ім. М. Галицького, а також головний експерт-координатор Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації за напрямком «Неврологія» та медичний директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Для лікарів-невропатологів, завідувачів неврологічних відділень та старших фельдшерів віддалених районів області була можливість прийняти участь у конференції в онлайн-режимі. Своїми знаннями з Чернігівськими медиками поділилися і фахівці з Києва та Харкова.

На заході медики обговорили стан надання допомоги пацієнтам з гострим мозковим інсультом (ГМІ) в Чернігівській області, сучасні стандарти лікування таких пацієнтів, в тому числі ендоваскулярне лікування. Також торкнулися питань досвіду і можливостей по лікуванню пацієнтів з ГМІ у відділеннях інтенсивної терапії гострих інсультів, розібрали окремі клінічні випадки.

В свою чергу Експерт Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА з «Неврології», завідувач відділення фізичних методів лікування, реабілітації та паліативної допомоги Сергій Сергєєв акцентував увагу на методах надання медичної допомоги хворим на ГМІ в Чернігівській області. Спікер та тренер ГО «Українське товариство інсультної медицини», лікар-невролог інсультного відділення Київської клінічної лікарні «Феофанія» Юлія Власійчук розповіла про сучасні стандарти лікування пацієнтів з ГМІ.

Завідувач відділу ендоваскулярної нейрохірургії та радіології, лікар-нейрохірург Чернігівської обласної лікарні Олександр Садовський поділився досвідом ендоваскулярного лікування пацієнтів з ГМІ в Чернігівській області, а завідувач відділення інтенсивної терапії гострих інсультів зазначеного закладу Сергій Марков розповів про особливості лікування таких пацієнтів в його відділенні.

Асистент кафедри неврології Харківського Національного Медичного Університету, спікер та тренер ГО «Українське товариство інсультної медицини», член робочої групи Національної служби здоров’я України з питань розробки проєктів специфікацій умов закупівлі медичних послуг за програмою медичних гарантій за напрямом медична реабілітація, експерт ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги в рамках спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Павло Лебединець акцентрував увагу на питаннях менеджменту ГМІ, розборі клінічних випадків.

Ґрунтовна підготовка доповідей спікерами дозволила досягти запланованих цілей заходу і на глибокому науково-теоретичному рівні активно обговорити питання пов’язані з поточним станом лікування гострого мозкового інсульту в Чернігівській області, своєчасної діагностики таких пацієнтів, сучасних стандартів лікування, ендоваскулярного лікування, а також провести розбір окремих клінічних випадків та перспективи подальшої роботи в цьому напрямку. Конференція закінчилася плідною дискусією учасників та дозволила присутнім обмінятися планами на майбутнє для подальшого розвитку та функціонування системи.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc