Меню
 
Головна arrow Новини
Національна служба здоров’я України презентувала онлайн-гід з безкоштовних медичних послуг

Національна служба здоров’я презентувала онлайн-гід з програми медичних гарантій для пацієнтів. Такий гід зручно завантажити та завжди мати із собою в телефоні у разі необхідності звернення по медичну допомогу.

У посібнику ви отримаєте інформацію про послуги, які можна отримати у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра для дитини, а також про безкоштовні аналізи та препарати.

У гіді ви знайдете інформацію про те, що таке програма медичних гарантій та пакети медичних послуг. Завдяки йому ви дізнаєтеся:

- які послуги можна отримати у лікаря первинної медичної допомоги;

- які ліки входять до програми «Доступні ліки» та як їх отримати безоплатно чи з частковою доплатою;

- як подати скаргу у разі порушення прав пацієнта на безоплатні медичні послуги.

Зазначається, що посібник й надалі буде розширюватися актуальною та корисною інформацією для пацієнта.

Завантажити онлайн-гід можна за посиланням https://www.nszu.gov.ua/storage/editor/files/gid-dlya-patsientiv.pdf

Як повідомляв Центр громадського здоров’я, кожен пацієнт, який підписав декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, має право отримати визначений перелік лабораторних та діагностичних досліджень. Безпосередньо на прийомі лікар може оглянути пацієнта, провести скринінг на певні захворювання та зробити швидкі тести на інфекційні захворювання. Безоплатно можна пройти: інструментальну діагностику: електрокардіографію, пікфлуометрію (пікову швидкість видиху для оцінки дихальної системи), вимірювання гостроти зору, слуху; отримати направлення для консультації з лікарем-спеціалістом; скринінг на наявність розладів психіки та поведінки; раннє виявлення ВІЛ, туберкульозу, гепатитів, інфекцій, які передаються статевим шляхом. Крім того, пакет включає такі аналізи, як: загальний аналіз крові, сечі; аналіз рівня холестерину та глюкози в крові.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc