Меню
 
Головна arrow Новини
Щеплення рятують життя. Перевірте, чи щеплені ваші діти

Вакцинація – одна з засад громадського здоров’я, адже завдяки їй щороку вдається врятувати мільйони життів у всьому світі.

Повномасштабна війна російської федерації проти України поставила перед нами безліч викликів, головним із яких стало збереження життя: свого і тих, хто поряд. Війна змусила нас спускатися у сховища і перебувати у місцях скупчення людей, збільшила ризик поранень та контакту з кров’ю інших, усе це наблизило до нас інфекційні хвороби, зокрема ті, яким можна запобігти вакцинацією.

Особливо вразливими до таких хвороб є діти і дорослі, які не мають щеплень або мають порушений графік щеплень. Вакцинація є однією з головних складових громадського здоров’я і найефективнішим способом запобігання багатьом хворобам і тяжким ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити. Нещеплені діти ризикують інфікуватися, тяжко хворіти, набути інвалідність, а деколи й померти від наслідків захворювань. Тож важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень. Особливо під час війни, адже медична система зараз долає великі виклики, і важливо не перевантажувати її додатково.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дитина має отримати вакцини проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит (свинка), краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.

Коли і від чого вакцинуватися?

- Гепатит В: протягом першої доби життя, у 2 та 6 місяців.

- Туберкульоз: у проміжку між 3 і 5 добами життя.

- Кір, паротит, краснуха: у 12 місяців та 6 років.

- Дифтерія, правець: у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років.

- Кашлюк: у 2, 4, 6, 18 місяців.

- Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також 6 та 14 років.

- Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.

Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації від дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46, 56 і так далі років.

Перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку і чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років.

Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19. Вона не входить до Національного календаря, але також є доступною і безплатною.

Якщо ви пропустили якусь із доз щеплення, це не означає, що треба розпочинати серію щеплень спочатку. Проте вкрай важливо «наздогнати» пропущені дози якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік надолуження щеплень.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc