Меню
 
Головна arrow Новини
Впровадження програм зі зменшення шкоди від наркотиків є надзвичайно важливим для ефективного подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні: наголошує обласний експерт з наркології.

Підхід зменшення шкоди в охороні здоров’я виник як альтернатива підходу, направленого виключно на повне утримання від вживання наркотиків. Він спрямований на тих споживачів, від яких не можна очікувати швидкої та/або повної відмови від наркотичних засобів.

«Залежність – є хронічною хворобою, i, на жаль, не всі хворі можуть повністю відмовитись від вживання наркотиків, – говорить експерт Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА з наркології Ганна Симонова. – Пpoтe, навіть якщо вживання відбувається, можна зменшити від нього шкоду, а саме в частині попередження інфекцій, що передаються через кров, таких як ВІЛ, вірусні гепатити В та С».

За словами Ганни Симонової ефективність програм зі зменшення шкоди наркотиків доведено в усьому світі. Так, завдяки впровадженню перших програм у Швейцарії, Великій Британії та Австралії вдалося знизити кількість нових випадків ВІЛ-інфекції серед людей, які вживають наркотики ін’єкційно, майже до нуля.

Є п’ять основних принципів зменшення шкоди від вживання наркотиків:

1. Не починай вживати наркотики взагалі.

2. Якщо почав вживати, то не вживай їх ін’єкційно.

3. Якщо почав вживати ін’єкційні наркотики, тоді кожну ін’єкцію роби новими стерильними шприцом та голкою і нікому не передавай їх для повторного використання.

4. Якщо в тебе нема можливості для кожної ін’єкції користуватися новими стерильними шприцом та голкою, то використовуй свої власні шприц i голку повторно (попередньо промий їх дезінфекційним розчином), але не користуйся чужим нестерильним інструментарієм.

5. Якщо користуєшся чужим нестерильним ін’єкційним інструментарієм, то обов’язково дезінфікуй його перед використанням.

«Після повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, ситуація з поширенням ВІЛ/СНІД почала стабільно погіршуватися з кожним днем. Тому впровадження програм зі зменшення шкоди є як ніколи важливим для ефективного подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні», – наголошує Ганна Симонова.

Нагадуємо, що кожен хто вживає наркотики ін’єкційно – може замовити безоплатний HelpBox який включає стерильні голки та шприци, налоксон, спиртові серветки, фентанілові смужки, тестування на ВІЛ та інше.

Подробиці на сайті help24 за посиланням: https://help24.org.ua/uk/orders

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc