Меню
 
Головна arrow Новини
Що робити при укусах ос та шершнів

2 жовтня мешканець села Антонів Київської області пішов до берега місцевої річки зрізати дерево. Вже після падіння і в момент його розпилювання з дерева вилетіли шершні й покусали чоловіка.

Як повідомили у поліції регіону, на жаль, 55-річний мешканець помер на місці події. Правоохоронці закликають у випадку виявлення кубел з небезпечними комахами, які можуть загрожувати життю чи здоров’ю, телефонувати рятувальникам за номерами спецліній "101" або "112" для їхнього знешкодження.

Чим небезпечні укуси шершнів?

Укуси комах можуть спровокувати розвиток алергічної реакції у людей із підвищеною сенсибілізацією (чутливістю). Алергія після укусу перетинчастокрилих комах - бджіл, ос, шершнів - найсильніша. Їхня отрута має високу токсичність і може викликати сильну реакцію в алергіка.

Отрута ос і шершнів розширює судини, сприяє гемолізу еритроцитів, скорочує гладку мускулатуру.

Після укусу шершня людина відчуває біль, з’являється набряк, почервоніння, запалення. Може бути головний біль, підвищення температури тіла, нудота і блювання. Дуже небезпечні укуси шершнів у ділянку голови та шиї. Після укусу в ці місця варто звернутися до лікаря, адже можливий набряк органів дихання і задуха.

Не можна вичавлювати отруту, потрібно обережно видалити жало, щоб не вичавити з нього отруту, промити місце укусу водою з милом. Потім - прикласти щось холодне, щоб зменшити больові відчуття. Також треба прийняти протиалергійний засіб. Щойно ви бачите, що набряк зростає, стає зле, одразу звертайтеся до лікарів й отримуйте кваліфіковану допомогу.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc