Меню
 
Головна arrow Новини
Гіподинамія: як допомогти дитині рухатися більше

Гіподинамія, або ж брак рухової активності, – це істотна загроза здоров’ю дітей і дорослих, адже рух і тренування потрібні для гармонійного фізичного розвитку й ментального здоров’я.

У низці країн, зокрема й в Україні, сучасні діти потерпають від гіподинамії. Та їм можна допомогти рухатися більше. Для цього, як повідомляє МОЗ, на рівні громад потрібно створювати безпечний простір для спілкування та розваг: зони без трафіку, зонування для пішоходів і велосипедистів, облаштування громадських вбиралень у парках і зонах відпочинку.

Пам’ятайте, що самими погрозами відібрати смартфон ви не змусите дитину рухатися більше.

Як допомогти дитині рухатися більше? Організуйте сприятливі умови:

- активний сімейний відпочинок (велосипеди, каяки, пляжний волейбол тощо);

- прогулянки родиною, з іншими дітьми;

- піші одноденні походи;

- спільні тренування, спортивний куточок вдома;

- спортивні гуртки;

- домашні танцювальні забави;

- активний відпочинок у спеціальних закладах чи на майданчиках (ролердром, скейтодром, батути, скеледром, льодовий стадіон);

- спорядження для активного міського відпочинку (якщо громада має умови для безпечного катання на роликах чи скейті).

«Безпечне катання» – це катання з низьким ризиком пригод за участю транспорту та пішоходів, небезпечних ділянок. Не йдеться про те, що дитина ніколи не падатиме, адже падіння й травми – невіддільна частина активного відпочинку.

Як повідомляв Центр громадського здоров’я, діти й підлітки віком 5–17 років мають активно рухатися щонайменше 60 хв щодня. Фахівці рекомендують дітям займатися трьома видами фізичної активності – кардіонавантаженням (швидка ходьба, катання на велосипеді), зміцненням м’язів (гімнастика, відтискання) та зміцненням кісток (біг, стрибки).

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc