Меню
 
Головна arrow Новини
Вакцинація під час вагітності: які щеплення потрібно отримати жінкам

Під час вагітності необхідна низка щеплень, щоб убезпечити як саму жінку, так і її майбутню дитину від інфекцій. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, які щеплення треба робити безпосередньо під час вагітності.

Щеплення проти гепатиту В. Його бажано отримати до настання вагітності, але можна й будь-коли упродовж неї, звернувшись до сімейного лікаря й придбавши вакцину власним коштом.

Кашлюк, дифтерія, правець. Оптимально вагітна має отримати щеплення на 16-32 тижні у сімейного лікаря.

Щосезонне щеплення від грипу. Його радять отримати у вересні-жовтні, але можна і впродовж усього сезону, в будь-який період вагітності. Зверніться до сімейного лікаря чи в пункт щеплення, вакцину придбайте в аптеці.

Бустер від COVID-19. Щеплення можна робити будь-коли, щойно від попереднього бустера мине 4 місяці. Отримайте бустерну дозу вакцини у сімейного лікаря чи в пункті вакцинації.

Щеплення від пневмококів та менінгококів можна отримати будь-коли упродовж вагітності. Зробити це можна у сімейного лікаря, придбавши вакцину власним коштом.

Раніше Центр громадського здоров’я пояснював https://phc.org.ua/news/vakcinaciya-vagitnikh-zhinok-proti-covid-19-e-bezpechnoyu, чому вакцинація для вагітних жінок проти COVID-19 є безпечною.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc