Меню
 
Головна arrow Новини
Мобільні бригади медичних працівників продовжують спільні виїзди у віддалені громади області для проведення оглядів населення

З метою створення умов для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування під час подолання наслідків російської агресії на території області, поліпшення ранньої діагностики і профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб серед населення та популяризації вакцинації, на Чернігівщині впроваджені спільні виїзди спеціалістів Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації та ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у складі мобільних медичних бригад у віддалені громади області.

22 серпня відбувся черговий виїзд фахівців Чернігівської обласної лікарні та Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України у смт. Холми Корюківського району.

Виїзд здійснювався на автобусі наданому Чернігівському обласному центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Завдяки організованому огляду мешканців, 57 пацієнтів з різноманітною офтальмологічною патологією, з яких 10 дітей, змогли отримати профільну медичну допомогу. Більшість пацієнтів мали вікові захворювання, яким призначено консервативне лікування або спостереження за місцем проживання. 22 пацієнтам (з них – 5 дітей) рекомендовано дообстеження на оптичному когерентному томографі та хірургія для покращення зору в обласній лікарні.

На прийомі у кардіолога проконсультовано 32 громадянина, у невролога – 35, у ревматолога – 29. Окрім того, фахівці з надання психологічної допомоги надали консультації 17 місцевим жителям, з яких 10 дітей. Ще 123 особам проведено вимірювання артеріального тиску, 203 людини обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів, 92 чоловікам та жінкам виміряли рівень цукру у крові, 23 мешканцям проведено профілактичні щеплення.

Спеціалісти Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, як і раніше, зустрічалися з місцевими жителями та інформували їх про основні правила профілактики інфекційних захворювань, необхідність вакцинації та розповсюджували інформаційні матеріали. Ще фахівці дослідили 39 зразків колодязної води та 22 зразки овочів на вміст радіонуклідів.

Також фахівці мобільної бригади відвідали Талалаївку Прилуцького району, де протягом дня прийняли понад 166 громадян: кардіолог – 46, офтальмолог – 27, ендокринолог – 32, дерматовенеролог – 43, хірург – 19. Крім того, ЕКГ пройшли 40 пацієнтів, 49 людей виміряли свій артеріальний тиск, 48 дізналися про свій ВІЛ-статус та обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів, 53 людини виміряли рівень цукру у крові, профілактичні щеплення отримали 13 дітей. Обстежено 47 зразків колодязної води, 9 з них не відповідали визначеним нормам.

Виїзди в регіони області триватимуть і надалі. Вони реалізують державну політику у розрізі попередження захворювань, популяризації профілактичних щеплень та спрямовані на зміцнення здоров’я українців, підвищення якості їхнього життя.


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc