Меню
 
Головна arrow Новини
9 серпня в Києві відбулася церемонія нагородження найкращих цивільних та військових медиків України Відзнакою за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

Цього року у номінації «За самовіддане служіння українському народу, за мужність і стійкість у боротьбі за здоров’я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором» нагороджували цивільних та військових медиків.

Урочистий захід розпочався у Софіївському соборі Молебнем за мир, за здоров’я українського народу та наших воїнів, за здоров’я медиків, за Лауреатів Відзнаки, за швидке одужання усіх хворих і немічних. Молебень провів предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній, який благословив українських медиків. Серед них були й військові медики, яким від Православної Церкви України вручили освячені натільні хрести та молитовники.

За професіоналізм та милосердя, самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров’я українців, за свободу і незалежність України у війні з російським агресором «Орден Святого Пантелеймона» отримав і лікар-неонатолог відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для новонароджених та недоношених дітей КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Чернігівської обласної ради Володимир Михайлович Любченко.

Протягом 22 років роботи Володимир Любченко у зазначеному відділенні лікував понад 3000 дітей самого маленького віку, більше половини з яких це «поспішайки», що прийшли в життя раніше терміну і мали масу тіла до 1,5 кг.

Крім медичних знань, як врятувати маленького пацієнта Володимир Любченко досконало володіє вміннями налаштовувати та якісно використовувати спеціалізоване медичне обладнання – кювези для новонароджених, апарати штучної вентиляції легень, інфузомати, слідкуючі монітори та іншу апаратуру. Дисциплінований, принциповий, послідовний в роботі, відповідально ставиться до своїх обов’язків.

«З початком повномасштабного вторгнення російських військ на територію України та безпосередньо на територію Чернігівської області Володимир Михайлович не розгубившись і не піддавшись паніці, розуміючи складність та небезпечність ситуації, залишився на робочому місці та продовжував виконувати свої професійні обов’язки, – говорить начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Андрій Лінник. – Під час активних бойових дій на Чернігівщині, у відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для новонароджених та недоношених дітей перебувало 6 хворих малюків, троє з яких потребували проведення штучної вентиляції легень. Двоє новонароджених з екстремально малою масою тіла при народженні (до 1 кг). Це були дуже важкі часи з відключенням світла, води та тепла. Діти довгий час перебували в непристосованому приміщенні, з відсутністю можливості проведення класичної штучної вентиляції легень, що значно погіршувало перебіг захворювань. Але дякуючи старанній та злагодженій роботі співробітників відділення, та безпосередньо Володимиру Михайловичу, всі дітки вижили».

Ще була історія про новонароджену дитину, яка народилася у стані тяжкої асфіксії в Новгород-Сіверській центральній районній лікарні імені І.В. Буяльського в березні минулого року.

«Дістатися до Новгород-Сіверської ЦРЛ було неможливо, тож волонтерами до лікарні був переданий апарат штучної вентиляції легень і місцевим лікарем-педіатром, під постійним телефонним контролем Володимира Любченка, була надана невідкладна допомога новонародженій дитині. Завдяки такій співпраці дитину вдалося стабілізувати, але через важкість стану, немовля потребувало втручання більш високого рівня.

Чернігів на той час перебував під обстрілами, тому було прийнято рішення про перевезення дитини в м. Київ в лікарню «ОХМАТДИТ». У віці 25 днів транспортом Новгород-Сіверської ЦРЛ дитина була транспортована до зруйнованого мосту в селі Киселівка, де прийнята неонатологічною бригадою в складі з лікарем Любченком Володимиром Михайловичем та відповідно транспортована в умовах реанімобіля в лікарню «ОХМАТДИТ», – розповів Андрій Лінник.

Сьогодні, як і в період активних бойових дій Володимир Любченко продовжує виконувати свою роботу, спрямовує увесь свій досвід для лікування пацієнтів та збереження їх життя. Працює в ритмі сьогодення задля збереження та відновлення найціннішого – здоров’я.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc