Меню
 
Головна arrow Новини
8 серпня світ відзначає Міжнародний день офтальмології

Для кожного з нас слово «бачити» означає «жити»! Семимильними кроками йде сучасна офтальмологія вперед з єдиною метою – допомогти побачити навколишній світ у всіх його барвах!

Сьогодні, під час війни, наші офтальмологи зустрілися зовсім з новими проблемами, не схожими на проблеми очей «мирного часу». За повідомленням фахівців Чернігівської обласної лікарні, щодня наші захисники звертаються для проведення діагностичних обстежень та відповідного лікування, частіше за все – оперативного. Відділення мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні продовжує працювати цілодобово для надання невідкладної допомоги населенню області.

Матеріально-технічна база відділення постійно поповнюється новітнім сучасним високотехнологічним обладнанням, як для проведення оперативних втручань, так і для діагностики. Нещодавно відділення отримало офтальмологічну систему біометрії та топографії «Aladdin», наявність якої значно покращить якість повсякденних обстежень на сучасному рівні для діагностики офтальмологічних захворювань та буде незамінним для лікарів при розрахунках сили та типу відповідної інтраокулярної лінзи, що встановлюється після видалення кришталика, бо в катарактальній хірургії першорядне значення мають кінцевий оптичний результат та якість життя пацієнта.

«Актуальними залишаються напрямки у боротьбі з соціально-значущими захворюваннями, особливо це глаукома, патологія очного дна, яка пов’язана з цукровим діабетом, вікова дегенерація сітківки та відшарування сітківки, – говорить завідувачка відділення мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні Ірина Биховець. – При глаукомі використовуємо всі основні методики діагностики з метою раннього виявлення захворювання, в лікуванні, особливо зараз, актуальні лазерні технології, якими володіють всі наші лікарі. При звернені пацієнта за терміновими показаннями в будь-який час йому нададуть допомогу».

За словами Ірини Биховець пацієнти відділення вже знають про необхідність обов’язкової оптичної когерентної томографії (ОСТ) при патології сітківки – методика, що застосовується при обстеженні на глаукому та патологію рогівки.

«Особливо важлива ця методика для пацієнтів, які звернулися з приводу оперативного лікування катаракти, тому що завдяки цьому високопотужному апарату можливо побачити профіль сітківки, тобто в якому стані зорові клітини при майже зрілій катаракті. Якщо ж це вже неможливо, то на допомогу приходить сучасний ультразвуковий В-скан», – акцентує Ірина Биховець.

Найбільш часті оперативні втручання проводяться при катаракті. Для цього необхідне обов’язкове передопераційне обстеження для перенесення плану операції безпосередньо в операційну – діагностична навігаційна система VERION™, яка призначена для підвищення точності, передбачуваності та контролю при хірургії катаракти.

«Головна наша зброя в операційній – це сучасні факоемульсифікатори, декілька поколінь. Особлива – офтальмологічна система CENTURION Vision System, яка контролює кожен крок операції та дозволяє проводити оперативне втручання на найвищому рівні з мінімальним ризиком ускладнень. Система CENTURION Vision System – новий стандарт у хірургії катаракти, в якому поєднано кілька інтелектуальних технологій факоемульсифікації.

Самою складною вважається хірургія при патології на задньому відрізку ока: відшаруванні сітківки, макулярному розриві, діабетичних ураженнях сітківки, крововиливі в скловидне тіло», – говорить Ірина Биховець.

Зазначена система – сучасний стандарт хірургічного контролю, просунута технологія для проведення вітреоретинальних операцій та факоемульсифікації, яка забезпечує лікарів усіма необхідними даними у реальному часі та є незамінним помічником у проведенні хірургії очей.

Лікарі відділення мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні постійно вдосконалюють свої знання та освоюють новітні технології.

«Кожен бореться на своєму фронті, і ми боремося за кожну соту зору задля Миру та Перемоги!», – наголошує завідувачка відділення.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc