Меню
 
Головна arrow Новини
Керівники закладів охорони здоров’я обговорили питання інтеграції послуг з ВІЛ на первинну ланку медичної допомоги в Чернігівській області.

Широкомасштабна військова агресія росії проти України спричинила непомірні виклики як для системи охорони здоров’я так і для населення, яке потребує допомоги. Окрім загально відомих, гостро визначена проблема наданню допомоги жертвам насилля, в тому числі гендерно зумовленому насильству. Повномасштабне вторгнення рф в Україну збільшило ризики гендерно зумовленого насильства (ГЗН), особливо для жінок і дівчат з вразливих груп населення та внутрішньо переміщених осіб. В свою чергу ГЗН має серйозні наслідки для фізичного, психологічного, сексуального та репродуктивного здоров’я постраждалих включно зі збільшенням ризику зараження ВІЛ.

Тож з метою надання рекомендацій керівникам медичних закладів та організаторам охорони здоров’я щодо інтеграції послуг протидії ВІЛ завдяки зусиллям ЦГЗ МОЗ України, ВООЗ та ВСП «Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів» КНП «Чернігівська обласна лікарня» на базі Готелю Reikartz міста Чернігів 17-18 липня пройшов Семінар керівників закладів охорони здоров’я з питань інтеграції послуг з ВІЛ (постконтактна профілактика постраждалим від гендерного насилля, послуг з тестування, до-контактна профілактика, попередження вертикальної передачі тощо) на первинну ланку медичної допомоги в Чернігівський області.

Завдяки семінару учасниками були обговорені перешкоди для ефективного застосування підходу надання послуг з тестування на ВІЛ (ПТВ), настанови ВООЗ щодо тестування та лікування ВІЛ (включаючи останні оновлення), Національна стратегія тестування на ВІЛ в Україні, профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини, започаткування моніторингу охоплення послугами з тестування на ВІЛ під час надання допомоги при ВІЛ-індикаторних станах в центрах первинної медико-санітарної допомоги, забезпечення інформуванням про можливість отримання доконтактної профілактики під час післятестової сесії та багато інших важливих питань.

Представники Всесвітньої організації охорони здоров’я презентували розуміння гендерно зумовленого насильства як проблеми у сфері громадського здоров’я та алгоритм допомоги постраждалим, включно з профілактикою ВІЛ.

Про Національну стратегію тестування на ВІЛ в Україні, тестування на ВІЛ згідно з законодавством України, алгоритми надання послуг з ДКП і ПКП, а також про склад та структуру звітів на основі вимог до їх подання щодо ГЗН, ДКП, ПКП, ЕПМД, порядок обліку розповіли фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України.

В свою чергу мультидисциплінарна команда Чернігівської області у складі лікарів Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів Чернігівської обласної лікарні – Ірини Тесленок, Ірини Откидач, Романи Сопотницької та Ірини Кияновської – ознайомили присутніх з Програмою Елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ-інфекції, гепатиту В, сифілісу в Чернігівській області, питаннями тестування на ВІЛ, сифіліс та гепатити вагітних, післятестове консультування, спостереження за вагітними з ВІЛ, а також провели Фасилітовану дискусію: консультування вагітної жінки при реактивному результаті тестування та практичні вправи за ознайомленими питаннями.

Завдяки дводенному семінару лікарі Чернігівщини поповнили свій обсяг знань з питань організації надання послуг для осіб постраждалих від ГЗН та від травм на робочому місті, тестування на ВІЛ при станах асоційованих з ВІЛ-інфекцією вагітних жінок та їх статевих партнерів для попередження вертикальної передачі ВІЛ, сифілісу та гепатиту В, моніторингу станів пов’язаних з ГЗН та з питань постконтактої та доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції.









Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc