Меню
 
Головна arrow Новини
На базі Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні військовий психолог проводить сеанси когнітивно-поведінкової терапії

Сьогодні Україна переживає складні часи – з 2014 року в країні триває військовий конфлікт, розпочатий російськими загонами, який у 2022 році переріс у повномасштабне військове вторгнення. Військові конфлікти входять до переліку подій які є великими травматичними подіями і тривале перебування у гострій стресовій ситуації може значно ускладнити якість життя людини та стати причиною психічних розладів.

З метою подолання наслідків війни на базі Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні в «Центрі лікування невротичних розладів та межових станів» військовий психолог на волонтерських засадах двічі на тиждень проводить індивідуальні та групові сеанси когнітивно-поведінкової терапії для стаціонарних хворих.

Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є популярним методом лікування психічних розладів, таких як: депресія, панічні атаки, обсесивно-компульсивний розлад, соціальна тривожність, шизофренія, посттравматичний стресовий розлад, розлади харчової поведінки тощо. Вона надзвичайно ефективна при роботі з депресією та успішно застосовується для лікування інших розладів настрою (включаючи дистимію, біполярній розлад), а також допомагає при дисфункціях у сексуальній сфері, хронічному болю, розладі сну.

«Наші особливості мислення часто стають причиною наших негативних емоцій та думок. Вони змушують нас зациклюватися на проблемах, відчувати занепокоєння та тривожність, інколи – пригніченість і депресію, – говорить заступник медичного директора Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні Богдана Шуба. – Когнітивно-поведінкова терапія виявляє подібні негативні стереотипи мислення клієнта та поступово звільняє його від них, замінюючи їх на позитивні та корисні. Цей підхід допомагає пацієнту критично переосмислити його сприйняття реальності та свою поведінку в ній, а також розвинути психологічну гнучкість та самостійно справлятися і з майбутніми проблемами».

КПТ застосовується у форматі індивідуальної, сімейної та групової роботи, є дієвою не лише для допомоги при різноманітних розладах у сфері психічного здоров’я, але і як превентивний та орієнтований на особистісний зріст та покращення якості життя метод (зміцнення резілієнтності та психічного благополуччя).

У порівнянні з іншими напрямами психотерапії КПТ є короткотривалим методом: зазвичай терапія займає від кількох сесій до кількох десятків зустрічей.

Також, за повідомленням Богдани Шуби, для реабілітації пацієнтів закладу активно впроваджується терапія ландшафтним дизайном, що заснована на позитивному емоційному впливі природи на психіку людини. Вона здійснює седативний, відволікаючий, активізуючий і катарсичний ефекти і сприяє зниженню рівня тривожності та зняттю стресових станів.






Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc