Меню
 
Головна arrow Новини
Відділення з надання паліативної допомоги населенню Чернігівщини відновило свою роботу після ремонту будівлі пошкодженої через артилерійський обстріл.

Відділення з надання паліативної допомоги населенню Чернігівщини було відкрите на базі Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні 5 жовтня 2005 року в зв’язку з високою необхідністю в паліативній допомозі мешканцям області.

З початку свого заснування і до 5 березня 2022 року, коли під час ворожого артилерійського обстрілу прямим влучанням в дах будівлі було зруйновано третій поверх, відділення надало допомогу значній кількості сімей Чернігівщини. Це і надання стаціонарної психіатричної допомоги та симптоматичного (паліативного) лікування тяжкохворих, і підбір необхідної знеболюючої терапії, і догляд та психосоціальна реабілітація, а також психологічна підтримка родичів на період хвороби чи втрати близької їм людини тощо.

Всі зусилля персоналу відділення за роки його існування були направлені на реабілітацію людей похилого віку включаючи різні аспекти реабілітаційного процесу (медичний, соціальний, психологічний). Пріоритетними цілями реабілітації є поліпшення соціально-побутової адаптації, ресоціалізація в суспільстві (повернення у суспільство, соціальна активність, подолання ізоляції), максимальний розвиток і використання здатності пацієнта до самообслуговування, самодопомоги. Розроблений комплекс реабілітаційних заходів у відділенні охоплює всі сфери особистості, стимулює інтелектуальний потенціал, ведення повноцінної та активної життєдіяльності.

«Спочатку, відділення функціонувало на 12 ліжок, але попит на паліативну допомогу в Чернігівській області був настільки високим, що в 2009 році ліжковий фонд відділення був збільшений. На сьогоднішній день відділення функціонує на 30 ліжок. За період роботи, відділення надало паліативну допомогу 1068 пацієнтам, з яких 352 особи є сільськими мешканцями», – повідомляє генеральний директор Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні Володимир Ященко.

Загалом, допомога у відділенні з початку його заснування надавалась переважно пацієнтам з органічними психічними розладами та пацієнтам з шизофренією з супутньою важкою соматичною патологією, такою як хвороби серцево-судинної системи, онкологічна патологія, хвороби дихальної системи та хвороби опорно-рухового апарату тощо.

«В середньому у одного пацієнта в віці 60 років та старше виявляється одночасно 4-5 різних захворювань, що закономірно супроводжується збільшенням вживання таким пацієнтом різноманітних лікарських засобів. Однак в організмі людини похилого віку частіше за все міняється фармакодинаміка та фармакокінетика препаратів, відмічається значно більша частота їх побічної дії. Все це вимагає від наших лікарів високого професіоналізму, знання суміжних спеціальностей та принципів дозування лікарських засобів в геріатрії, – говорить Володимир Ященко. – Наразі в закладі створені комфортні умови європейського рівня для надання паліативної допомоги, а робота фахівців здійснюється на найвищому рівні».

Після завданих внаслідок артилерійського обстрілу руйнувань, відділення не функціонувало більше року, саме стільки часу знадобилось на відновлення зовнішніх та внутрішніх пошкоджень будівлі. Наразі, 5 червня, після завершення ремонтних робіт, двері відділення були відчинені для прийому пацієнтів.

«Створення якісної системи паліативної допомоги в Україні повинно стати гарантом гідного життя пацієнта та спокійної смерті», – підсумовує Володимир Ященко.









Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc