Меню
 
Головна arrow Новини
Медичні працівники первинної ланки Чернігівщини вдосконалюють свої знання та навички з питань психологічної та психіатричної допомоги населенню.

Згідно сучасних вимог та потреби населення в психологічній та психіатричній допомозі медичні працівники закладів первинної ланки Чернігівщини приймають активну участь у тренінгах, конференціях та інших навчальних заходах, присвячених темам психічного та психологічного здоров’я населення.

Починаючи з серпня 2022 року за сприяння громадських та благодійних організацій в області активно проводяться тренінги для лікарів та середніх медичних працівників первинної ланки.

Так, завдяки Міжнародному медичному корпусу було проведено тренінг mhGAP із загальних принципів надання психологічної допомоги пацієнтам, включаючи комунікативні навички та навички зменшення стресу, а за сприяння Товариства червоного хреста України – проведено тренінг з першої психологічної допомоги. В рамках співпраці з міжнародною гуманітарною організацією Project Hope проведено тренінги з надання першої психологічної допомоги, а також практичний та теоретичний тренінг «Усунення прогалин у сфері охорони психічного здоров’я (mhGAP)» за стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я.

В межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» проведено тренінг з клінічного ведення психічних розладів для працівників первинної медичної допомоги.

Також, частина медичних працівників області пройшла тренінги за сприяння організації «Лікарі без кордонів».

«На даний час багато медичних працівників центрів первинної медико-санітарної допомоги області проходять тренінг на тему «Супровід та лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» з отриманням сертифікату на он-лайн курсах академії НСЗУ, – повідомляє Головний спеціаліст Управління охорони здоров’я зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина» Оксана Логвинчук. – Очікується проведення чергового тренінгу mhGAP по психіатрії на первинці від Міжнародного медичного корпусу».

Станом на сьогодні 8 центрів первинної медико-санітарної допомоги Чернігівщини (Коропський, Борзнянський, Варвинський, Лосинівський, Сновський, Новгород-Сіверський, Менський та Чернігівський) вже уклали договори з Національною службою здоров’я України на пакет послуг «Супровід та лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Також на зазначений пакет уклали договори Чернігівська міська лікарня №2 та Сімейна поліклініка м. Чернігів.

«Наразі очікують на підписання такі договори з Бахмацьким та Ніжинським центрами первинної медико-санітарної допомоги, а також з Городнянською міською лікарнею та Куликівською лікарнею планового лікування. На розгляді знаходяться заявки Ічнянського та Ріпкинського центрів первинної медико-санітарної допомоги», – говорить Оксана Логвинчук.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc