Меню
 
Головна arrow Новини
Тривожні маркери: коли варто звернутися до психолога

За соціологічними опитуваннями, понад 90% опитаних українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% – перебувають в зоні ризику розвитку труднощів, пов’язаних з психічним здоров’ям.

Крім того, рівень споживання антидепресантів у 2022 році значно зріс, а на безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн грн. Це дані аудиту ресурсів системи надання послуг у сфері психічного здоров’я, проведеного у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Тож піклування про психічне здоров’я нині має бути на часі для кожного з нас. Дбати про своє психічне здоров’я так само важливо, як і про фізичне здоров’я. І, якщо є питання до власного психічного стану або до стану близьких, важливо задуматися про звернення до спеціаліста.

Яна Українська, завідувачка сектору з охорони психічного здоров’я департаменту медичних послуг МОЗ України, розказала, де і як можна отримати психологічні послуги в Україні. А також про тривожні симптоми.

Отже, варто приділити більше уваги власному психічному здоров’ю та, можливо, звернутися до спеціаліста, якщо:

- ваш психічний стан позначається на повсякденному житті;

- буденні речі, які раніше завжди виходили легко, тепер викликають складнощі;

- переживаєте велику кризу у житті, яка виводить з рівноваги ваше психічне здоров’я;

- виникають труднощі в навчанні, спілкуванні в сім’ї, з колегами, оточенням.

Психічний стан впливає на фізичне здоров’я та загалом на кожну зі сфер нашого життя. Все, що ми робимо, думаємо чи говоримо, кожна з наших дій та емоцій напряму залежить від того, в якому психічному стані ми перебуваємо.

І чим раніше людина отримає кваліфіковану допомогу – тим більша ймовірність, що вона зможе впоратися зі своїм станом. Тож будьте уважними до свого психічного стану, а також до стану навколишніх, проявляйте емпатію.

Не варто думати, що це неважливо або сподіватися, що «саме минеться». Адже легше запобігти розвитку серйозних розладів, ніж потім долати їх.

Про те, куди можна звернутися по психологічну допомогу, читайте у нашому попередньому матеріалі.

Довідка: Всеукраїнська програма ментального здоров’я створюється за ініціативою першої леді Олени Зеленської і має просту життєву назву «Ти як?». Поінформованість про психічне здоров’я, надання підтримки людям, які страждають від проблем, та їхнім близьким, робота над доступністю послуг із підтримки психічного здоров’я – усе це невіддільна частина комплексної роботи, розпочатої в нашій країні.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc