Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв злочинів комуністичного тоталітарного режиму

Пам’ять жертв політичних репресій в Україні вшановують щорічно у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року. Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 21 травня.

З цієї нагоди представники органів влади та громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам репресій періоду 30-40-х і початку 50-х років ХХ століття», розташованого поблизу села Халявин Новобілоуської територіальної громади. Саме тут поховано щонайменше 4 тисячі жителів Чернігівщини, закатованих у період «Великого терору». Жертв розстрілювали в місцях ув’язнення та звозили до місця таємного поховання.

Масштабна кампанія з масових репресій була розгорнута в 1937-1938 роках за ініціативою керівництва СРСР для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. ЇЇ наслідками для України стало знищення політичної, художньої та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій та денаціоналізація.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та запалили свічки.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc