Меню
 
Головна arrow Новини
Фахівці з фтизіатрії Чернігівської обласної лікарні відвідали медичні заклади Менського району з метою протидії туберкульозу в Україні.

Відповідно до підписаного меморандума про взаєморозуміння між КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР та міжнародною некомерційною організацією РАТН щодо впровадження проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), в області впроваджується масове флюорографічне обстеження жителів віддалених сіл Чернігівщини. Основна діяльність проєкту направлена на зменшення тягаря туберкульозу в Україні шляхом профілактики, раннього виявлення захворювання та належного лікування хворих на туберкульоз і ко-інфекцію ТБ/ВІЛ.

Ця робота активно розпочата медичними працівниками Чернігівської обласної лікарні з березня 2023 року. На даний час оглянуто близько 800 жителів області, в тому числі 356 військовослужбовців. Бригада лікарів у цьому році вже зробила 7 робочих візитів до центрів первинної медико-санітарної допомоги Чернігівщини.

10 травня в рамках зазначеного проєкту фахівцями Чернігівської обласної лікарні здійснено черговий робочий візит. Цього разу бригада у складі лікаря-фтизіатра амбулаторно-поліклінічного відділення ВСП «Центр фтизіатрія» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР, заступника медичного директора КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР та рентгенолаборанта відвідала медичні заклади Менської територіальної громади: Менський центр первинної медико-санітарної допомоги, Феськівський ФАП, Макошинську сільську амбулаторію та Волосківську сільську раду.

Всього було проведено 102 рентгенологічних обстеження жителів громади, які відносяться до групи підвищеного ризику щодо захворювання на туберкульоз. Серед обстежених 3 пацієнтів з підозрою на захворювання скеровано у Чернігівську обласну лікарню для дообстеження та лікування.

Також під час візиту надана організаційно-методична допомога фахівцям медичних закладів, проведено навчання для лікарів первинної ланки та відділів інфекційного контролю Менської міської лікарні з питань ранньої діагностики та виявлення особливо небезпечних інфекцій, ознайомлення з новими стандартами лікування та нормативно-правовими документами щодо виявлення та обстеження контактних осіб.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc