Меню
 
Головна arrow Новини
В Чернігівській обласній дитячій лікарні проведено операцію новонародженій дитині з вродженою вадою розвитку – атрезією стравоходу.

Хірургія новонароджених – один з найскладніших розділів хірургічної служби і наявність та якість цієї служби свідчить про рівень хірургічної допомоги в дитячому лікувальному закладі в цілому.

Днями, в Чернігівській обласній дитячій лікарні проведено оперативне втручання новонародженій дитині з атрезією стравоходу. Операцію провів обласний дитячий хірург, лікар вищої категорії, заслужений лікар України Ярмак Сергій Ярославович.

Атрезія стравоходу – природжена вада розвитку, при якій порушена цілісність стравоходу та є два сегменти, що не сполучаються між собою. Кожний із сегментів може закінчуватися сліпо або фістулою сполучатися з трахеобронхіальним деревом. Новонароджені з даною вадою потребують оперативного лікування.

«Ця вада розвитку є несумісною з життям, якщо дитину вчасно не прооперувати та однією з найскладніших в лікуванні. Успіх оперативного лікування залежить від ранньої діагностики, своєчасного та якісного проведення передопераційної підготовки, раціонального вибору метода оперативного втручання і правильного ведення пацієнта в післяопераційному періоді, – говорить Сергій Ярмак. – У дитини, що народилася в Чернігівському пологовому будинку, було вчасно запідозрено цю вроджену ваду і у супроводі бригади фахівців реанімобілем доставлено до Чернігівської обласної дитячої лікарні, де на третю добу від народження проведено оперативне втручання».

Під час операції дитині розділено трахеостравохідний свищ та відновлено прохідність стравоходу шляхом накладання анастомозу.

«Успіх лікування багато в чому залежить від ведення пацієнта в післяопераційному періоді, з чим колектив відділення інтенсивної терапії новонародженних справився на відмінно. На теперішній час маленький пацієнт в задовільному стані перебуває в одному з соматичних відділень лікарні», – підсумовує Сергій Ярмак.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc