Меню
 
Головна arrow Новини
Українські медики, в тому числі і з Чернігівщини, пройшли у Латвії курс підвищення кваліфікації з лікування та ведення лікарсько-стійкого туберкульозу

Українські медики пройшли міжнародний навчальний курс «Інновації в лікуванні та веденні лікарсько-стійкого ТБ» на базі Центру співробітництва з навчання та дослідження туберкульозу з множинною лікарською стійкістю Всесвітньої організації охорони здоров’я, Центру ТБ і легеневих захворювань Латвії.

Головною метою заходу було підвищення кваліфікації фахівців та поглиблення знань щодо нових методів діагностики, лікування та ведення лікарсько-стійкого ТБ (ЛСТБ), а також ознайомлення з моделями надання медичних послуг у країнах передового досвіду.

«Отримані знання та навички допоможуть у пришвидшенні впровадження нових Стандартів надання медичної допомоги при ТБ в Україні, адже учасники були ознайомлені з останніми рекомендаціями ВООЗ, мали змогу на практиці побачити всі нюанси ведення пацієнтів від виявлення до лікування, зокрема щодо соціальної підтримки людей з туберкульозом. Це дозволить фахівцям покращити ефективність лікування ТБ у своєму регіоні», - вважає Олеся Медведєва, лікар-фтизіатр відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я.

У тренінгу, що проходив 19-26 квітня 2023 року у Ризі, взяли участь представники 5 країн Північної та Східної Європи, Центральної Азії. Навчальний курс пройшли лікарі-фтизіатри Центру громадського здоров’я, регіональних фтизіопульмонологічних центрів Дніпропетровської, Житомирської, Миколаївської, Сумської, Чернігівської областей та м. Київ, голови лікарсько-консультативних комісій, медичні директори. З Чернігівщини в навчальному процесі взяла участь завідувачка Відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР Жанна Карпенко.

Навчання українських фахівців відбулось за координації та підтримки бюро ВООЗ в Україні та ЦГЗ з фінансуванням за кошти гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Нагадаємо, Україна однією з перших країн Європейского регіону ВООЗ оновила національні Стандарти надання медичної допомоги при туберкульозі відповідно до нових рекомендацій ВООЗ. Наразі вживається комплекс заходів з нарощування потенціалу медиків для швидкого практичного впровадження нових підходів щодо ведення лікарсько-стійкого туберкульозу.

Україна входить до країн високого пріоритету ВООЗ щодо високого рівня лікарської стійкості ТБ. У березні 2023 року в Україні зареєстровано всього 2069 випадків ТБ, із них з ЛСТБ – 361.

Зростання тягаря стійкого туберкульозу представляє серйозну проблему для громадського здоров’я через втрату працездатності населення та високі показники смертності. Для лікування ЛСТБ в більшості випадків надається перевага інноваційним коротким режимам тривалістю 6-9 місяців.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc