Меню
 
Головна arrow Новини
На базі Городнянських медичних закладів фахівцями Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України та Всесвітньої організації охорони здоров’я проведена інформаційна кампанія для медичних працівників «Рятуй життя безпечно».

18 квітня для медичних працівників КНП «Городнянський Центр первинної медико-санітарної допомоги» ГМР та КНП «Городнянська міська лікарня» ГМР з метою популяризації дотримання заходів з профілактики інфікування та підвищення обізнаності медичних працівників з питань інфекційного контролю, фахівцями ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я була проведена інформаційна кампанія «Рятуй життя безпечно».

Тема заходу – «Разом ми можемо прискорити дії щодо запобігання інфекціям і протимікробній резистентності в охороні здоров’я та побудувати культуру безпеки і якості, у якій підвищення гігієни рук є пріоритетним».

З необхідністю суворого дотримання основних положень Наказу Міністерства охорони здоров’я України №1614 «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення» ознайомив завідувач відділу інфекційного контролю ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Анатолій Валовенко.

Він докладно розповів про принципи роботи відділень з інфекційного контролю, нормативну базу, якою слід користуватися при здійсненні повноважень співробітниками відділень. Наголосив, що часто необхідно починати, так би мовити, з нуля, роботу з впровадження інфекційного контролю, пояснив причини та наслідки появи у лікарні інфекційних хвороб у процесі її щоденної діяльності.

Презентацію на тему «Рятуй життя безпечно» та навчання ефективним і водночас простим правилам гігієни рук медичних працівників провела помічник епідеміолога Олена Клименко.

Особливу увагу під час проведення кампанії приділено темам: «5 травня 2023 рік – Всесвітній день гігієни рук», «Гігієна рук», «Респіраторна гігієна та етикет кашлю», «Безпека ін’єкцій», «Використання засобів індивідуального захисту» та «Вакцинація медичних працівників».

Загалом, на заході були присутні 21 медичний працівник КНП «Городнянський Центр первинної медико-санітарної допомоги» ГМР та КНП «Городнянська міська лікарня» ГМР.

Після лекцій серед медиків проведено анкетування на тему «Профілактика інфекцій та інфекційний контроль в ЗОЗ» за результатами якої фахівцями центру зроблено висновки, що працівники медичних закладів Городнянщини опанували нові навички та покращили свої знання з питань інфекційного контролю.

Також в рамках кампанії серед медичних працівників Городнянського центру первинної медико-санітарної допомоги та Городнянської міської лікарні розповсюджено друковані та електронні інформаційні матеріали з питань інфекційного контролю, запобігання інфекціям та протимікробній резистентності.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc