Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівські лікарі взяли участь у науково-практичній конференції «Трансплантація в Україні: від мрії – до реальності».

В Україні активно створюється та розвивається дієва система трансплантації органів. За останні три роки маємо позитивний досвід та реальні результати.

У 2019 році перша конференція по трасплантології зібрала близько півтисячі лікарів і пацієнтів з усієї України та із-за кордону. Відтоді збираються лікарі з усієї країни, аби порадіти успіхам та обговорити проблеми, які потрібно вирішити для подальшого розвитку і функціонування системи.

Цьогорічна науково-практична конференція «Трансплантація в Україні: від мрії – до реальності» відбулась за підтримки підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантації Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Клінічної лікарні «Феофанія», першого територіального медичного об’єднання м. Львова, громадської організації «Всеукраїнська платформа донорства «іDonor» та проводилась на базі Клінічної лікарні «Феофанія» м. Київ. Організатор заходу ГО «Всеукраїнська платформа донорства «іDonor».

Прийняли участь в конференції і лікарі Чернігівської обласної лікарні: завідувач відділення нефрології та амбулаторного гемодіалізу Олена Горда та трансплант-координатор лікар-анестезіолог анестезіологічного відділення з ліжками інтенсивної терапії Володимир Домашенко.

З вітальним словом до присутніх звернулись: Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак та голова Підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету ВРУ з питань здоров’я нації Оксана Дмитрієва.

Під час конференції обговорені питання організації процесу трансплантації, підбору пар донор-реципієнт, підготовки донорів та реципієнтів до трансплантації (хірургічний та посттрансплантаційний етапи), ведення пацієнтів до та після трансплантації. Також приділено увагу питанням сучасних проблем імуносупресії при трансплантації серця, печінки, нирок, популяризація донорства органів та введення реімбурсації для пацієнтів з трансплантованими органами.

Спікери докладів:

- Василь Стрілка, директор департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України;

- Дмитро Коваль, генеральний директор Українського центру трансплант-координації МОЗ України;

- Борис Тодуров, директор Інституту серця МОЗ України;

- Олег Самчук, генеральний директор Першого медоб’єднання Львова;

- Максим Овечко, керівник Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова (разом з командою);

- Кирило Хижняк, керівник центру трансплантації органів та анатомічних тканин Клінічної лікарні «Феофанія»;

- Максим Павловський, керівник ЕКМО-центру, завідувач відділення кардіоанестезіології Клінічної лікарні «Феофанія»;

- Віталій Соколов, хірург-трансплантолог Клінічної лікарні «Феофанія»;

- Роман Морару-Бурлеску, завідувач відділу урології та трансплантації Черкаського обласного онкологічного диспансеру;

- Олег Годік, хірург-трансплантолог НДСЛ «Охматдит»;

- Владислав Закордонець, хірург-трансплантолог Київського міського центру нефрології та діалізу;

- Олександр Гриненко, завідувач відділу хірургії та трансплантації печінки Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова.

Грунтовна підготовка доповідей дозволила досягти запланованих цілей заходу і на глибокому науково-теоретичному рівні активно обговорити питання пов’язані з поточним станом розвитку впровадження системи трансплантації органів в Україні та перспективами подальшої роботи в цьому напрямку. Конференція завершилась плідною дискусією учасників та дозволила присутнім обмінятися планами щодо подальшого розвитку та функціонування системи.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc