Меню
 
Головна arrow Новини
Майже 400 тисяч ВПО в Україні мали доступ до послуг вакцинації завдяки ВООЗ

За підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в України в 2022 році регіональні центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) МОЗ в західних та центральних регіонах активно проводили вакцинацію серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Мобільні бригади медичних працівників та фахівці ЦКПХ відвідали понад 1 300 місць компактного розміщення ВПО та охопили послугами майже 400 тисяч людей.

«ВООЗ надав технічну та інформаційну підтримку для захисту ВПО та запобігання спалахів інфекційних хвороб. Вакцинації робили фахівці мобільних бригад безпосередньо під час візитів до центрів розміщення ВПО, люди також отримали консультації та плани надолуження графіку щеплень як для дітей, так і для дорослих. Таким чином ми генерували попит на вакцинацію – люди йшли в ЦПМСД та звертались до сімейних лікарів за послугами з імунізації. ВООЗ в Україні і надалі підтримуватиме МОЗ у забезпеченні населення захистом від інфекційних хвороб», – зауважив доктор Ярно Хабіхт, голова ВООЗ в Україні.

Попри численні ракетні обстріли та значні пошкодження інфраструктури, які призвели до нестабільного електропостачання, тривало здійснення національної програми імунізації із забезпечення вакцинації найбільш уразливих верств населення протягом грудня 2022 року. Завдяки прямій технічній та операційній підтримці ВООЗ спеціалісти сфери громадського здоров’я та вакцинальні бригади з 8 регіонів відвідали 102 центри розміщення ВПО, надавши інформацію про захист від інфекційних хвороб та проконсультувавши понад 50 964 осіб, зробивши безпосередньо на виїздах – лише в грудні – 3 624 щеплення, з яких понад 2 000 – проти COVID-19. За іншими вакцинами люди звертались в ЦПМСД, аби завершити повний курс вакцинації.

«Питання вакцинації залишається пріоритетним для України. Попри агресивні дії росії кампанія з щеплення не зупинялась жодного дня. Міністерство продовжує працювати над тим, аби забезпечити всіх ефективним захистом від інфекційних захворювань», – сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Для цього ВООЗ надав технічну підтримку – провів тренінги для медичних фахівців, забезпечив витратні матеріали, надав комунікаційний та організаційний супровід. Аби стимулювати населення вакцинуватись, були розроблені та поширені понад 3 млн інформаційних матеріалів для 22 регіонів України із чітким алгоритмом «як отримати щеплення». Це допомогло стимулювати попит на вакцинацію в 2022 році.

ВООЗ підтримує програму імунізації в України у партнерстві з Європейським Союзом та USAID. Вакцинація ВПО буде продовжена й в 2023 році та розширена задля більшого охоплення всього населення послугами з імунізації.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc