Меню
 
Головна arrow Новини
Імунізація триває попри війну – внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до будь-якого медичного закладу та продовжувати надолужувати національний календар профілактичних щеплень.

Попри повномасштабну війну та систематичні атаки ворога по медичній системі – процес імунізації в Україні не зупинявся ані на день. Батьки з дітьми, які від 24 лютого 2022 року виїхали в області глибокого тилу задля порятунку від обстрілів та бойових дій – можуть звертатися до будь-якого медичного закладу та продовжувати надолужувати Національний календар профілактичних щеплень.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують державним коштом.

Закликаємо батьків надолужити пропущені щеплення дітей за віком, усвідомлювати та порівнювати ризики й переваги вакцинації. Сучасні вакцини є безпечними та ефективними й здатні захистити кожну людину від інфекційних захворювань, ускладнення від яких можуть вартувати життя. В країні триває спалах поліомієліту, можливе циклічне повернення кору.

Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом. Щороку вакцинація рятує 2–3 млн людей в усьому світі від небезпечних захворювань та щороку запобігає 1,5 млн летальних випадків унаслідок інфекційних хвороб.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc