Меню
 
Головна arrow Новини
Вакцини проти COVID-19 із переліку EUL ВООЗ, які пройшли клінічні дослідження у дітей та підлітків, є безпечними та ефективними для запобігання захворюванням у дітей та підлітків.

Дітям із супутніми захворюваннями та важкими імунодефіцитними станами слід запропонувати вакцинацію. Оцінка користі та ризику вакцинації чітко підтверджує її переваги для всіх вікових груп, у тому числі дітей і підлітків, що дає можливість зменшити кількість інфекцій, госпіталізацій, смертей і тривалого COVID-19.

Водночас визнано, що пряма користь для здоров'я від вакцинації здорових дітей і підлітків нижча порівняно з вакцинацією людей старшого віку – через нижчий рівень захворюваності серед молодших людей на важку форму COVID-19 і смертності. Оскільки діти та підлітки, як правило, мають більш легкий перебіг захворювання порівняно з дорослими, якщо вони не належать до групи з вищим ризиком розвитку важкої форми COVID-19, вакцинувати їх менш нагально, ніж людей похилого віку, людей із хронічними захворюваннями та медичних працівників. Проте переваги вакцинації дітей і підлітків виходять за межі прямої користі для здоров'я.

Чи варто робити щеплення дітям, якщо вони вже перехворіли на COVID-19?

«Так, – відповідає доктор медичних наук Пол Оффіт, директор Навчального центру з вакцин та лікар відділення інфекційних захворювань дитячої лікарні у Філадельфії. – Тоді ви зможете бути впевнені, що діти вироблять такий імунітет, який, швидше за все, призведе до досить тривалого захисту від серйозних захворювань».

Наприклад, згідно дослідження, результати якого були опубліковані в медичному часописі Lancet, де оцінювалась ймовірність зараження BA.5 («літня» хвиля у США) після зараження BA.1 (остання «зимова» хвиля у США), гібридний імунітет був стабільним до 35 тижнів (або 8 місяців). Це не означає, що повторне зараження не можливе раніше, але загалом є чітка закономірність.

Чому це має значення? Наразі доступні результати понад 30 досліджень, які демонструють, що гібридний імунітет (вакцинація + перенесена інфекція) є сильнішим порівняно з імунітетом, що набутий лише через вакцинацію чи лише в результаті перенесеного COVID-19.

Населення, яке в даний момент сприйнятливе до COVID-19, визначатиме частоту та інтенсивність майбутніх хвиль у нашій «новій реальності». Це надає нам надію, що з часом ми побачимо сезонні моделі COVID-19, як це сталося з іншими коронавірусами. Це може зайняти десятиліття, але так зрештою станеться.

Джерело – щотижневий дайджест новин «COVID-19. Цифри і факти», підготовлений у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України.



Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc