Меню
 
Головна arrow Новини
В Чернігівській обласній дитячій лікарні вперше провели лапароскопічну пілороміотомію.

Дев’ятого січня 2023 року в Чернігівській обласній дитячій лікарні вперше було проведено лапароскопічну пілороміотомію. Операцію провели лікарі-хірурги Ярмак Сергій Ярославович і Лошаков Геннадій Володимирович та лікар-анастезіолог Сусло Богдан Вікторович.

Актуальною проблемою хірургії вад розвитку у дітей є вроджена непрохідність шлунку. До аномалій розвитку шлунку, що супроводжуються його непрохідністю, відносяться атрезії, мембрани антрального відділу, дуплікації органу і вроджений гіпертрофічний пілоростеноз. В основу лікування патології покладена операція – пілороміотомія за Фреде-Вебером Рамштедтом, яка спрямована на відновлення прохідності пілоричного відділу шлунку і має позитивні безпосередні результати.

«Пілоростеноз – це вроджена патологія , яка проявляється у дітей в віці 2-6 тижнів від народження. Вона спричиняється порушенням прохідності ділянки між шлунком та дванадцятипалою кишкою, – повідомляє завідувач хірургічного відділення лікарні, лікар-хірург Сергій Ярмак. – Раніше для відновлення прохідності виконувалось відкрите оперативне втручання, коли робився розріз черевної стінки. Тепер завдяки лапароскопічному методу робиться малоінвазивне втручання. Дитина набагато легше переносить післяопераційний період та швидше виписується зі стаціонару. Це, беззаперечно, дуже позитивний момент в роботі дитячої хірургічної служби області».Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc