Меню
 
Головна arrow Новини
Хто може виписати безоплатні ліки у разі розладів психіки та поведінки

Хто може виписати безоплатні ліки у разі розладів психіки та поведінки

Доступ до ліків для пацієнтів з розладами психіки та поведінки максимально спрощений. Якщо пацієнт має план лікування від психіатра або невролога, отримати рецепт на препарати можна у будь-якого сімейного лікаря. Наявність декларації для цього – не обов’язкова, адже на основі даних, внесених в Електронну систему охорони здоров’я (далі – ЕСОЗ) лікар «первинки» випише рецепт.

Нині українці з розладами психіки та поведінки можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою 64 препарати за програмою «Доступні ліки», вартість препаратів аптеці відшкодовує НСЗУ.

Це ліки проти:

шизофренії, шизотипових станів та маревних розладів;

розладів настрою (афективні розлади);

невротичних, пов’язаних зі стресом та соматоформних розладів.

На час воєнного стану лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові рецепти.

Якщо пацієнт прийшов до лікаря, а у медзакладі немає електроенергії, інтернету або доступу до ЕСОЗ, то лікар має право виписати паперовий рецепт, в аптеці його погасять.

Щоб отримати «доступні ліки», необхідно звернутися до будь-якої аптеки, яка має договір з НСЗУ. Знайти найближчу аптеку можна:

через дашборд на сайті НСЗУ. В меню ліворуч оберіть ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації,

через чат-бот «Спитай Гриця»,

зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc