Меню
 
Головна arrow Новини
Естонія планує надати Україні мобільні амбулаторії та долучитися до відбудови медичної інфраструктури

Естонія може долучитися до розбудови медичної інфраструктури на деокупованих територіях, яка була зруйнована під час російської окупації. Зокрема, мова йде не лише про відновлення пошкоджених лікарень, а й про розбудову центрів для реабілітації. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко за підсумками зустрічі з представниками уряду Естонської Республіки.

«Ми вдячні Естонії за ту підтримку, яку наша країна отримує майже 10 воєнних місяців. Наразі окрім глобальних стратегічних проєктів, спрямованих на відбудову медичної інфраструктури, ми потребуємо підтримки міжнародних партнерів, щоб пройти цю надзвичайно складну зиму. Найбільша потреба зараз – забезпечення лікарень додатковими генераторами», – зазначив Олексій Яременко.

За словами заступника міністра охорони здоров’я, генератори, які наявні в медичних закладах, закривають лише базові потреби в електроенергії. Першочергово вони живлять операційні, реанімації, критично важливе обладнання. Однак, через загрози, які нависають над Україною через системні обстріли росіянами критичної інфраструктури, медзаклади для безперебійної роботи потребують додаткових потужностей.

«Зараз наші лікарні за допомогою генераторів можуть закрити лише базові потужності: заживити обладнання, провести операції, підключити пацієнтів в інтенсивній терапії. Однак цих потужностей не вистачить, щоб, наприклад, у разі блекауту мати можливість обігріти приміщення та забезпечити їх світлом. Тому потреба в генераторах ще залишається досить велика. І ми будемо вдячні, якщо Естонія до тієї допомоги, яку вже надає, зможе ще й посилити нашу медичну систему додатковими генераторами, тепловими насосами тощо. Це дозволить медичним закладом працювати автономно та не залежати від аварійних відключень електроенергії», – додав заступник міністра охорони здоров'я.

Серед ключових потреб медичної системи, також залишається забезпечення лікарень на деокупованих територіях необхідним обладнанням. За час окупації росіяни завдавали максимальних руйнацій медичним закладам та масово викрадали з них дороговартісне обладнання. В деяких регіонах відбудовувати медичну систему доводиться ледь не з нуля.

Естонія наразі розглядає можливість передачі до України кількох мобільних амбулаторій, які дозволять забезпечити базовими медичними послугами населення в тих регіонах, які найбільше постраждали від війни.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc