Меню
 
Головна arrow Новини
Про підтримку медичного фронту Чернігівщини у воєнний час розповів начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної військової адміністрації.

Чернігівська область – друга за величиною область України – отримала цього року десятки видів сучасного обладнання, яке закупило Міністерство охорони здоров’я завдяки підтримці Світового банку. Вже у З1 закладі охорони здоров’я працюють нові рентгени, УЗД-апарати й електрокардіографи, капнографи та системи забезпечення анестезії, інфузійні та шприцеві інфузійні насоси, монітори пацієнта та системи вакуумної терапії ран, а також інше обладнання. Завдяки цьому проєкту значно підвищилась якість надання медичної допомоги населенню регіону, який постраждав унаслідок воєнних дій.

Про важливість такої підтримки, а також про те, якою складною була ця весна для чернігівських медиків, – розповів начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної військової адміністрації Андрій Лінник. Посаду начальника Управління він обіймає із початку квітня, а на момент широкомасштабного вторгнення працював медичним директором з хірургії та лікарем-хірургом Чернігівської обласної лікарні. Заяву про нове призначення писав в укритті, під обстрілами і при світлі ліхтарика. Прийняв посаду очільника медичної галузі області у важкий час. Наразі є багато викликів та завдань. Головне – координація роботи усіх лікувальних закладів для забезпечення мешканців області якісною медичною допомогою.

«Першого пораненого ми отримали о восьмій ранку 24 лютого – з мінно-вибуховою травмою. Згодом «швидкі» й військові авто стали привозити поранених одного за одним. У перші дні – лише бійців, а з початком масованих обстрілів Чернігова ставало все більше цивільних – і дорослих, і дітей, – говорить Андрій Лінник. – Оперували по 60-70 осіб за добу, хірургічний корпус працював цілодобово. В той період, у лютому-березні, обласна лікарня прийняла понад 1 200 поранених. Пологовий будинок перемістився в укриття – приймали пологи й оперували в підвалах.

Медичну допомогу безперервно отримували всі хворі, які зверталися в чернігівські лікарні. В обласній дитячій лікарні також приймали і дітей, і дорослих. Так само друга, третя міські лікарні та районна лікарня надавали медичну допомогу усім, хто її потребував – і військовим, і цивільним громадянам. А ще медзаклади забезпечували водою та їжею людей, які перебували в укриттях у лікарняних приміщеннях.

Протягом активних бомбардувань в області пошкоджено 58 об’єктів у 26 лікувальних закладах, більшість яких – у Чернігові та районі. Обласна лікарня – це 800 ліжок у 40 структурних підрозділах, із яких 13 це відділення хірургічного профілю, і ще 4 різнопрофільних відділення реанімації та інтенсивної терапії. Тому зазначений заклад вочевидь був у пріоритеті щодо забезпечення новим обладнанням, яке закупив МОЗ за підтримки Світового банку. Наразі це обладнання використовується безперервно.

Є бойові травми і є травми мирного часу, а поза тим є хвороби, які нікуди не поділися, у тому числі ковід, на який люди продовжують хворіти. Також багато звернень із серцево-судинними патологіями. Наприклад, відділення інтервенційної кардіології та відділення гострих інсультів обласної лікарні працювали увесь час, навіть у період активних бойових дій лікували пацієнтів із інфарктами й інсультами. Багато людей звертались із порушенням серцевого ритму. Лише кілька днів, коли зникло електропостачання і не було змоги користуватись ангіографом, працювали з хворими, використовуючи альтернативні методи лікування, доки не придбали потужний генератор.

Наші медики справжні герої, бо працюють у надзвичайних умовах. Кількість персоналу в медзакладах області дозволяє кожному з них надавати необхідний обсяг медичної допомоги. Хоча частина працівників виїхали і досі залишаються у більш безпечних місцях. Водночас усі медзаклади області працюють у звичному режимі, незважаючи на періодичну відсутність енергопостачання, медична допомога населенню надається постійно».

«Ми дуже вдячні Міністерству охорони здоров’я України та Світовому Банку за допомогу в цей важкий час – і для Чернігівської області, і для всієї України, бо всі ми розуміємо, наскільки важливо мати сучасне обладнання для надання якісної медичної допомоги людям», – висловлює слова вдячності Андрій Лінник.







Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc