Меню
 
Головна arrow Новини
Які вакцини захищають від Омікрону?

Повномасштабна війна для багатьох людей відсунула на задній план питання власного добробуту та здоров’я. Зокрема, це стосується гігієни рук і кашлю, носіння масок, а також зберігання дистанції.

Вакцинація – наш надійний захист від коронавірусу SARS-CoV-2 та його тяжких наслідків. Усі наявні в Україні вакцини захистять вас від важкого перебігу хвороби, викликаної усіма відомими штамами коронавірусу SARS-CoV-2, зокрема й штамом «Омікрон».

Нещодавнє гонконзьке дослідження (https://bit.ly/CoronaVac_Hong_Kong) показало, що три дози вакцини CoronaVac від Sіnovac, так само як і три дози вакцини Comirnaty від Pfizer, дають захист у 97,9% від важкої хвороби та смерті.

Згідно з південноафриканським дослідженням (https://bit.ly/Janssen_omicron), дві дози вакцини Janssen (одна доза первинного курсу + бустерне щеплення) захищають від важкого перебігу ковіду, викликаного штамом «Омікрон», на 82%.

Так само високий захист від важкої хвороби та смерті дають комбінації різних вакцин. З ефективністю різних схем вакцинації можна познайомитися у висновках Всесвітньої організації охорони здоров’я – https://bit.ly/WHO_vac_mix

Головне, що слід пам’ятати, – ефективність будь-якої з вакцин із часом зменшується.

Саме тому, через 5 місяців після первинного курсу щеплень з однієї дози вакцини Janssen або двох доз будь-якої іншої протиковідної вакцини слід зробити перше бустерне щеплення. Нещодавно для всіх вакцинованих дітей віком 12–17 років в Україні дозволили першу бустерну дозу вакцини проти COVID-19, за наявності достатньої кількості вакцини для груп ризику важкого перебігу хвороби.

Якщо ви вже отримали бустерне щеплення і з того часу минуло понад 4 місяці, зробіть другий бустер.

Неважливо, якою вакциною ви робитимете бустерне щеплення! Будь-яка комбінація вакцин дає високий рівень захисту від важкого перебігу та смерті від ковіду.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc