Меню
 
Головна arrow Новини
МОЗ впровадило реферування цін на всі лікарські засоби із Нацпереліку

Міністерство охорони здоров’я впровадило референтне ціноутворення на всі препарати, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, а також на ті, що пройшли процедуру оцінювання медичних технологій. Це означає, що ціна на такі препарати формуватиметься залежно від їхньої вартості у європейських країнах.

«Тему реферування вартості ліків ми підняли ще в серпні, – коментує перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. – Тоді спільно з колегами з Нацполіції ми встановили, що деякі організації, що мають ексклюзивні права на розповсюдження лікарських засобів на території України, реєструють препарати та декларують необґрунтовано завищену ціну до реєстру оптово-відпускних цін. Відтак вирішили, що питання потребує державного контролю, аби, попри підвищенні рівня інфляції, ліки залишалися доступними для українців. А практика референтного ціноутворення є найбільш ефективним механізмом для формування ціни ліків».

За процедурою референтного ціноутворення, визначеною наказом МОЗ № 1809, вартість лікарських засобів в Україні обраховуватиметься залежно від їхньої вартості в Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії та Угорщині.

Зауважимо, що Реєстр відомостей щодо граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти, було ухвалено з урахуванням реферованих цін.

Нагадуємо, що при проведенні закупівлі препаратів за бюджетні кошти, замовники повинні дотримуватися рівня цін у відповідному Реєстрі. Ціни на лікарські засоби в Реєстрі визначені в національній валюті України без урахування постачальницько-збутових, торговельних (роздрібних) надбавок та податку на додану вартість.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc