Меню
 
Головна arrow Новини
Чому алкоголь збільшує ризик інсульту?

Дослідження показують, що вживання алкоголю може значно збільшити ризик виникнення інсульту. Існує думка, що помірне вживання алкоголю: одна чи дві порції на день, захищає від інсульту, проте це не так.

Помірне вживання алкоголю не рятує від інсульту та збільшує його ризик у порівнянні з відмовою від вживання спиртних напоїв. За даними дослідження, алкоголь був причиною 8% випадків всіх інсультів, що виникли внаслідок тромбу в мозку, та 16% інсультів з кровотечею.

Це пов’язано з тим, що алкоголь сприяє розвитку низці неінфекційних хвороб, які збільшують ризик інсульту.

1. Високий кров’яний тиск.

Є причиною понад 50% інсультів. Вживання алкоголю підвищує кров'яний тиск.

2. Цукровий діабет 2 типу.

Вживання алкоголю може спричинити нечутливість ваших клітин до інсуліну – гормону, який допомагає використовувати цукор у крові. Це може призвести до цукрового діабету 2 типу, а він збільшує ризик інсульту у 2 рази.

3. Надмірна вага.

Надмірна вага ще один фактор ризику інсульту. Алкогольні напої зазвичай дуже калорійні, тому регулярне вживання великої кількості алкоголю може ускладнити підтримку здорової ваги.

4. Миготлива аритмія.

Надмірне вживання алкоголю може спровокувати миготливу аритмію – тип нерегулярного серцебиття. Миготлива аритмія збільшує ризик інсульту в 5 разів, адже вона може сприяти утворенню тромбів у серці. Якщо цей потік переміститься в мозок, це може призвести до інсульту.

5. Пошкодження печінки.

Пошкодження печінки через занадто велику кількість алкоголю може завадити органу виробляти речовини, що сприяють згортанню крові. Це може збільшити ризик інсульту, спричиненого крововиливом у мозок.

Людям, які пережили інсульт, вживати алкоголь також не можна. Крім збільшення ризику повторного інсульту, є інші наслідки цього:

- Пиття спиртних напоїв під час вживання ліків може мати шкідливі наслідки. Особливо коли препарати, які ви приймаєте розріджують кров. Якщо ви для себе вирішили все ж таки вживати алкогольні напої після хвороби, обов’язково поговоріть про це з лікарем і уточніть, чи можете пити під час приймання таких ліків.

- Якщо у вас був інсульт, ви можете бути більш вразливими до негативних наслідків алкоголю. Алкоголь може погіршити ситуацію у людей, які погано сплять, мають проблеми з мовленням.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc