Меню
 
Головна arrow Новини
Війна не зупинить реформування системи охорони здоров'я

Війна внесла значні корективи у роботу системи охорони здоров’я, але не зупинила її розвиток та інтеграцію у європейський медичний простір. Про це заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко повідомив під час засідання підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС.

«Всі ті плани, які ми мали до 24 лютого, ми продовжуємо впроваджувати для того, щоб зміцнювати українську систему охорони здоров’я. Ще до війни ми розробили стратегію реформування охорони здоров’я до 2030 року. Також навесні ми розробили проєкт Плану відновлення медичної системи від війни, який наразі на фінальному етапі затвердження. Цей комплексний план містить також компонент реформування медичної системи та передбачає, що всі лікарні будуть відбудовуватися з урахуванням госпітального планування», – зазначив Олексій Яременко.

Напередодні парламент ухвалив Закон, який вдосконалює надання медичної допомоги та запускає трансформацію мережі закладів охорони здоров’я. В рамках реформи буде створено спроможну мережу медзакладів, в які пріоритетно спрямовуватимуться інвестиції. Це дозволить не лише посилити спроможність існуючих лікарень, а й відбудувати зруйновані медзаклади з урахуванням потреб системи охорони здоров'я.

Фінансова потреба на відновлення та розвиток української медицини складатиме мінімум 14,6 мільярда євро. У цю суму входить не просто відновлення системи охорони здоров’я від наслідків вторгнення росії, а й перехід на європейський рівень надання медичної допомоги.

«Звісно, Україна розраховує на підтримку європейських партнерів у питаннях післявоєнного відновлення. Водночас ми вдячні європейським колегам за ту підтримку, яку ви вже понад 8 місяців надаєте нашим громадянам як тут, в Україні, так і за кордоном. Без цього наша медична система була б неспроможна так активно протистояти викликам війни», – акцентував заступник міністра охорони здоров’я.

За його словами, найближчими роками Україна фокусуватиметься на забезпеченні фінансової стабільності медичної допомоги, трансформації мережі закладів охорони здоров’я, розвитку кадрових ресурсів та покращенні громадського здоров’я. Ще в пріоритеті буде посилення медичних послуг, які викликані війною. Зокрема, реабілітації та протезування.

Він також нагадав, що держава продовжує інтегруватися у європейський медичних простір. Цього року Україна приєдналася до Європейської грантової програми EU4Health та подала заявки на участь у прямих грантах та грантах спільної дії для державних установ ЄС. Українські громадські та пацієнтські організації вже розпочали подачу заявок на малі гранти в рамках EU4Health.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc