Меню
 
Головна arrow Новини
Запуск нової системи реабілітації з використанням МКФ сприятиме покращенню підтримки та адаптації людей з обмеженнями життєдіяльності

Відбулася зустріч команди Міністерства охорони здоров’я з представниками Міністерства соціальної політики, присвячена міжсекторальній взаємодії для реформування наявної системи встановлення інвалідності.

За останнє десятиріччя політика багатьох європейських країн стосовно людей з обмеженнями життєдіяльності суттєво змінилась. Ставлення до цієї групи людей, як до тих, ким необхідно лише опікуватися, змінилося на ставлення до них, як до повноправних членів суспільства, які мають рівні права з іншими громадянами.

МОЗ вважає за необхідне при комплексній співпраці державних установ та інституцій забезпечити реформування наявної системи, яка з радянських часів створює бар’єри для реабілітації, якісного надання соціальних, освітніх послуг тощо для людей з обмеженнями життєдіяльності.

«Впровадження оновленої системи реабілітації в сфері охорони здоров'я, перегляд порядків проведення спецекспертиз, передача непрофільних функцій МСЕК, поряд із тим впровадження нових ІТ-інструментів для автоматизації та прозорості процесів – реалізація цих завдань сприятиме як соціалізації пацієнтів, так і автоматизації та прозорості процесів, усуненню умов для корупційних проявів на місцях», – підкреслив Віктор Ляшко.

Одним із інструментів, що сприятиме детінізації роботи МСЕК, стане запровадження на практиці прозорої процедури встановлення інвалідності на основі єдиних принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ).

У квітні 2022 року в Україні на основі МКФ наказом Міністерства економіки України було затверджено «Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я». Цей класифікатор є новітньою методикою визначення стану здоров'я людини після перенесеної травми, що дозволяє перебудувати систему реабілітації та зробити її ефективнішою. Більше інформації про МКФ – на сайті.

Водночас учасники зустрічі зауважили, що для створення дієвих інструментів для підтримки, адаптації та інтеграції людей з обмеженнями життєдіяльності в суспільство, реалізації їхнього потенціалу важлива тісна міжвідомча взаємодія щодо надання медичної, соціальної допомоги, освіти, працевлаштування, адаптації та соціалізації такої групи людей.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc