Меню
 
Головна arrow Новини
Медики 11 лікарень у семи регіонах України пройшли навчання з надання екстреної медичної допомоги

Завершились заплановані на цей рік тренінги з надання екстреної медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі за сертифікованими міжнародними програмами, організовані у межах проєкту Світового банку й Міністерства охорони здоров’я України.

Основна мета тренінгів – покращити навички медиків з надання швидкої та якісної допомоги пацієнтам у разі невідкладних станів та травматичних пошкоджень у відділеннях екстреної (невідкладної) медичної допомоги у багатопрофільних лікарнях за сучасними європейськими протоколами. Наразі це особливо важливо під час війни, коли виникають ситуації із великою кількістю постраждалих.

«За останні чотири роки вимоги до роботи відділень екстреної медичної допомоги істотно змінились. Проте головне – ми орієнтуємось на доказову медицину та найкращу практику іноземних країн. Війна, на жаль, підвищила актуальність таких тренінгів. Багато медзакладів вже знають, що таке масові надходження пацієнтів із травмами внаслідок воєнних дій. І завдяки проведеним тренінгам ми підвищили готовність багатопрофільних закладів, персонал яких пройшов навчання, до надання екстреної медичної допомоги в нових умовах», – пояснив Олександр Данилюк, керівник експертної групи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Директорату медичних послуг МОЗ.

Зокрема, під час тренінгів професійні навички покращили 236 фахівців відділень екстреної медичної допомоги багатопрофільних лікарень. Йдеться про 103 лікарів та 133 медсестер з лікарень Києва, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Сумської та Чернігівської областей.

Спочатку тренінги відбувались в онлайн-форматі, після чого розпочинались симуляційні практичні відпрацювання навичок у кожному із закладів охорони здоров’я, які долучені до цього проєкту.

Перший етап навчання відбувався у 2021 році. Тоді такі тренінги пройшли 10 опорних лікарень з усієї України. Наразі завершився другий етап навчання. Тренінги провели фахівці Всеукраїнської ради реанімації.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc