Меню
 
Головна arrow Новини
5 жовтня у Ніжинському фаховому медичному коледжі відбулися урочистості з нагоди 115 річниці заснування закладу.

Історія створення Ніжинського фахового медичного коледжу сягає початку 20 століття, коли 1907 року у місті над Остром зусиллями місцевого лікаря та мецената Петра Буштедта відкрито «Приватну жіночу фельдшерсько-акушерську школу». Тоді до неї приймали дівчат та жінок віком від 17 до 40 років. Навчання здійснювалось протягом 4 років і було платним. У 1907 році школа мала тільки один клас, у якому навчались 23 учениці. Випускниці фельдшерсько-акушерської школи отримували звання «фельдшериця-повивальна бабка І розряду».

З того часу цей навчальний заклад неодноразово змінював назву. А у 2020 році рішенням Чернігівської обласної ради його перейменовано у комунальний заклад «Ніжинський фаховий медичний коледж».

Сьогодні коледж – сучасний заклад фахової освіти, випускники якого отримують дипломи молодшого бакалавра за освітніми програмами «Лікувальна справа» та «Сестринська справа». Він має два відділення – фельдшерське та медсестринське, а також курси з підготовки до вступу у вищі навчальні заклади України. А ще у коледжі працюють курси підвищення кваліфікації фахівців з лікувального масажу.

Коледж розташований у чотирьох корпусах, в яких розміщено 36 аудиторій, кілька лабораторних приміщень, що мають сучасне обладнання. Більшість кабінетів оснащено комп’ютерами, відео-проекційною апаратурою. Працює бібліотека, що налічує понад 30 тисяч примірників навчально-методичної літератури. В кабінетах доклінічної практики обладнані зони професійного тренінгу, робочі місця для відпрацювання практичних навичок. Навчальну, виробничу та переддипломну практику студенти проходять на базах лікувально-профілактичних закладів міста, району, області. У коледжі працюють предметні гуртки, в яких студенти поглиблюють знання із загальноосвітніх, фундаментальних, спеціальних дисциплін, оволодівають методикою проведення науково-дослідницької діяльності. Викладацький склад коледжу має великий досвід як теоретичної, так і практичної роботи. Серед них викладачі-методисти, відмінники освіти України, викладачі вищої кваліфікаційної категорії.

За весь період свого існування коледж дав путівку у життя понад десятьом тисячам спеціалістів, що працювали та нині працюють у лікувальних закладах Ніжинського району, Чернігівської області, в Україні та за кордоном.

5 жовтня у коледжі відбулися урочистості, на які запрошені теперішні та колишні викладачі, випускники різних років, представники місцевої влади, а також гості, у виступах яких звучала доброзичливість, розуміння та підтримка. З вітальними напутніми словами до його колективу звернулися заступниця голови Чернігівської обласної державної адміністрації Жанна Шерстюк, начальник Управління охорони здоров’я ОДА Андрій Лінник, голова Чернігівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Павло Потапко, народний депутат України Валерій Зуб, очільники міста, Ніжинського району, керівники медичних закладів. З нагоди поважної дати колектив коледжу отримав почесні грамоти, квіти, інші подарунки.

Також присутні на заході хвилиною мовчання вшанували подвиг загиблих випускників коледжу, які у ці важкі часи для всієї держави виконували свій обов’язок на фронті.

Таким чином, учасники урочистостей дійшли висновку – цей шанований навчальний заклад з кожним роком міцніє, мужніє, набуває досвіду, розвивається і впевнено дивиться у майбутнє.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc